Strona główna Sport Inne Black Griffin Świdnica na podium

Black Griffin Świdnica na podium

0

W rozegranym w Bolesławcu „Turnieju o Złoty Tron DOZR” rugbyści Black Griffin Świdnica zajęli wyśmienite trzecie miejsce. To pierwsze w historii naszej drużyny podium. Druga edycja „Turnieju o Złoty Tron DOZR” zebrała najlepsze ekipy z Dolnego Śląska oraz występującą gościnnie drużynę Wataha RCZG.

rugby

W rozgrywkach grupowych trafiliśmy na drużynę Barbarians oraz gospodarzy turnieju Husara Bolesławiec. Pierwszy mecz z Barbarzyńcami ułożył się po naszej myśli. Koncertowa gra naszej drużyny sprawiła, że szybko zdobyliśmy dwa przyłożenia i na przerwę schodziliśmy prowadząc 17:0. Druga połowa to dalsza dominacja naszych rugbystów wśród których nie brakowało debiutantów. Ostateczny wynik tego starcia to 32:0, a punktami w naszej drużynie podzielili się niezawodni Michał Kurowski i Dawid Krzeczkowski oraz grający trener naszej drużyny Jakub Maciejewski. Wynik nie odzwierciedla poziomu rywala, który miał w swoim składzie kilku bardzo doświadczonych rugbystów i tylko brak zgrania przeszkodził w osiągnięciu dobrego wyniku. Drugi mecz grupowy, z gospodarzami turnieju zaczęliśmy bardzo źle, szybkie punkty przyłożone przez rugbystów Husara ustawiły cały mecz, który po raz kolejny niestety udowodnił, że nasza drużyna nie potrafi znaleźć sposobu na grę z tym przeciwnikiem.

Porażka w meczu z gospodarzami sprawiła, że naszym rugbystom przyszło walczyć w meczu o trzecie miejsce, z drużyną Miedziowych Lubin. Z graczami z Lubina spotykaliśmy się w bieżącym sezonie wielokrotnie i zawsze były to bardzo zacięte spotkania. Tym razem obie drużyny, poza doskonale znanymi twarzami, wystawiły kilku nowych zawodników. Pierwsze punkty dla naszej drużyny przyłożył, bardzo dobrze dysponowany w tym dniu, Michał Kurowski. Niestety nie udało mu się podwyższyć i pierwsza, bardzo wyrównana połowa, zakończyła się prowadzeniem naszej drużyny 5:0. Po przerwie bardzo ważne przyłożenie zdobył, pozyskany przez BGRC przed rundą wiosenną, były gracz Górnika Wałbrzych, Piotr Maliszewski. Po drugiej stracie punktów lubinianie rzucili się do ataku, ale mądra i twarda obrona oraz odpowiedzialna gra sprawiły, że nie udało im się szybko zniwelować strat. W końcówce meczu lubinianie zmniejszyli rozmiary porażki, jednak nie zdołali już odmienić losów meczu dzięki czemu nasza drużyna po raz pierwszy w historii pokonała lubinian i zajęła bardzo dobre trzecie miejsce w turnieju. To najlepszy wynik w historii występów naszej drużyny, a szczególne gratulacje należą się dla absolutnych debiutantów: Tomasza Balcera, Michała Jasieczka, Łukasza Sołtysa i Mateusza Wilińskiego.

Po turnieju rozegrano towarzyski mecz w rugby XV osobowym, w którym swoje siły sprawdzili Tomasz Balcer, Tomasz Kaśkiewicz, Wojciech Jaśkowiak i Piotr Maliszewski. Mecz zakończył się zwycięstwem zielonogórzan, którzy na co dzień grają w tę odmianę rugby. Warto także wspomnieć, że dzięki szerokiej kadrze mogliśmy oddelegować dwóch naszych zawodników Tomasza Balcera i Tomasza Kaśkiewicza do drużyny Barbarians, za to Gustaw Grochowski zadebiutował na tym turnieju w roli sędziego głównego.

Ostateczna kolejność drużyn w drugim „Turnieju o Złoty Tron DOZR”:
1. Wataha Rugby Club Zielona Góra
2. Husar Bolesławiec
3. Black Griffin Świdnica Rugby Club
4. Miedziowi Lubin
5. RC Wrocław
6. Barbarians