Strona główna Sport Inne Black Griffin Świdnica na podium

Black Griffin Świdnica na podium

0

W rozegranym w Bolesławcu „Turnieju o Złoty Tron DOZR” rugbyści Black Griffin Świdnica zajęli wyśmienite trzecie miejsce. To pierwsze w historii naszej drużyny podium. Druga edycja „Turnieju o Złoty Tron DOZR” zebrała najlepsze ekipy z Dolnego Śląska oraz występującą gościnnie drużynę Wataha RCZG.

rugby

W rozgrywkach grupowych trafiliśmy na drużynę Barbarians oraz gospodarzy turnieju Husara Bolesławiec. Pierwszy mecz z Barbarzyńcami ułożył się po naszej myśli. Koncertowa gra naszej drużyny sprawiła, że szybko zdobyliśmy dwa przyłożenia i na przerwę schodziliśmy prowadząc 17:0. Druga połowa to dalsza dominacja naszych rugbystów wśród których nie brakowało debiutantów. Ostateczny wynik tego starcia to 32:0, a punktami w naszej drużynie podzielili się niezawodni Michał Kurowski i Dawid Krzeczkowski oraz grający trener naszej drużyny Jakub Maciejewski. Wynik nie odzwierciedla poziomu rywala, który miał w swoim składzie kilku bardzo doświadczonych rugbystów i tylko brak zgrania przeszkodził w osiągnięciu dobrego wyniku. Drugi mecz grupowy, z gospodarzami turnieju zaczęliśmy bardzo źle, szybkie punkty przyłożone przez rugbystów Husara ustawiły cały mecz, który po raz kolejny niestety udowodnił, że nasza drużyna nie potrafi znaleźć sposobu na grę z tym przeciwnikiem.

Porażka w meczu z gospodarzami sprawiła, że naszym rugbystom przyszło walczyć w meczu o trzecie miejsce, z drużyną Miedziowych Lubin. Z graczami z Lubina spotykaliśmy się w bieżącym sezonie wielokrotnie i zawsze były to bardzo zacięte spotkania. Tym razem obie drużyny, poza doskonale znanymi twarzami, wystawiły kilku nowych zawodników. Pierwsze punkty dla naszej drużyny przyłożył, bardzo dobrze dysponowany w tym dniu, Michał Kurowski. Niestety nie udało mu się podwyższyć i pierwsza, bardzo wyrównana połowa, zakończyła się prowadzeniem naszej drużyny 5:0. Po przerwie bardzo ważne przyłożenie zdobył, pozyskany przez BGRC przed rundą wiosenną, były gracz Górnika Wałbrzych, Piotr Maliszewski. Po drugiej stracie punktów lubinianie rzucili się do ataku, ale mądra i twarda obrona oraz odpowiedzialna gra sprawiły, że nie udało im się szybko zniwelować strat. W końcówce meczu lubinianie zmniejszyli rozmiary porażki, jednak nie zdołali już odmienić losów meczu dzięki czemu nasza drużyna po raz pierwszy w historii pokonała lubinian i zajęła bardzo dobre trzecie miejsce w turnieju. To najlepszy wynik w historii występów naszej drużyny, a szczególne gratulacje należą się dla absolutnych debiutantów: Tomasza Balcera, Michała Jasieczka, Łukasza Sołtysa i Mateusza Wilińskiego.

Po turnieju rozegrano towarzyski mecz w rugby XV osobowym, w którym swoje siły sprawdzili Tomasz Balcer, Tomasz Kaśkiewicz, Wojciech Jaśkowiak i Piotr Maliszewski. Mecz zakończył się zwycięstwem zielonogórzan, którzy na co dzień grają w tę odmianę rugby. Warto także wspomnieć, że dzięki szerokiej kadrze mogliśmy oddelegować dwóch naszych zawodników Tomasza Balcera i Tomasza Kaśkiewicza do drużyny Barbarians, za to Gustaw Grochowski zadebiutował na tym turnieju w roli sędziego głównego.

Ostateczna kolejność drużyn w drugim „Turnieju o Złoty Tron DOZR”:
1. Wataha Rugby Club Zielona Góra
2. Husar Bolesławiec
3. Black Griffin Świdnica Rugby Club
4. Miedziowi Lubin
5. RC Wrocław
6. Barbarians

Poprzedni artykułCo chce czytać młodzież?
Następny artykułWygraj bilety na Jandę