Strona główna Sport Inne Sukcesy Boks Polonii Świdnica

Sukcesy Boks Polonii Świdnica

0

Szeregi Boks Polonia Świdnica zostały zaatakowane przez wirus grypy, mimo to nasze zawodniczki, które ostały się przy zdrowiu, znakomicie spisały się podczas mistrzostw Dolnego Śląska i Opolszczyzny w boksie. Brązowy medal wywalczyła Kinga Czech, medale srebrne stały się udziałem Anny Ghulyan oraz Angeliki Bernatowicz. Jessica Sionko sięgnęła po medal z najcenniejszego kruszcu. Zawodniczki nie poprzestały na tych dokonaniach i postanowiły mocno zawalczyć dalej!

boks1

W dniach 5-8 marca w Grudziądzu odbyły się mistrzostwa Polski juniorek w boksie. Boks Polonia Świdnica reprezentowały dwie zawodniczki: Angelika Bernatowicz oraz Jessica Sionko. Dziewczyny po sukcesach na mistrzostwach Dolnego Śląska pojechały walczyć na arenie krajowej. Angelika mimo swojej dzielnej postawy odpadła w eliminacjach, natomiast Jessica spisała się bardzo dobrze zgarniając brązowy medal mistrzostw Polski.

boks2

Po sukcesach na mistrzostwach Dolnego Śląska i Opolszczyzny kobiet w boksie oraz medalu na mistrzostwach Polski juniorek, przyszedł czas na chłopców! Zakończyły się właśnie mistrzostwa Dolnego Śląska w boksie kadetów i juniorów rozgrywane w Chojnowie (13-15 marca). Boks Polonia Świdnica​ reprezentowało ośmiu chłopców. Zdobyliśmy w sumie trzy brązowe medale, jeden srebrny i dwa złote! Medale brązowe dla Arka Kriebela​, Krzyśka Fąfary​ i Oskara Durzyńskiego. Medal srebrny stał się udziałem Mateusza Lewandowskiego, a dwa złote krążki wywalczyli Kamil Skowroński​ i Wojtek Pudłowski​. Wojtek został wybrany ponadto najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii kadetów!  Nasz klub Boks Polonia Świdnica​ zajął zaszczytne trzecie miejsce wśród osiemnastu klubów z całego Dolnego Śląska. – Gratuluję moim zawodniczkom i zawodnikom. Pozdrawiamy wszystkich naszych kibiców! W zawodach uczestniczyliśmy dzięki wsparciu Miasta Świdnica – zakończył trener Mariusz Kuc.

Poprzedni artykułUdana inauguracja pierwszej drużyny Polonii-Stali!
Następny artykułJuniorki MKS-u nie zagrają w finale mistrzostw Polski