Strona główna Bez kategorii Vader jednak zagra w Świdnicy

Vader jednak zagra w Świdnicy

26

Ich występ w Świdnicy od ubiegłego tygodnia stał pod znakiem zapytania. Dzisiaj zapadła decyzja. Koncert death metalowej grupy Vader odbędzie się zgodnie z planem. Zgodę na wynajęcie sali widowiskowej, agencji odpowiedzialnej za organizację koncertu, wyraziła prezydent miasta.

Vader_2011_in_Rostock

Przypomnijmy. W ubiegłym tygodniu radny Ireneusz Pałac rozpętał burzę wokół organizacji koncertu i promocji zła w Świdnicy. Radny wystosował do władz miasta list otwarty, w którym ostro protestuje przeciwko organizacji w Świdnicy koncertu death metalowej grupy Vader. W liście napisał: „W mojej ocenie organizowanie przez Miasto imprez odwołujących się do satanizmu, promujących okrucieństwo i przemoc oraz obrażających uczucia religijne nie powinno mieć miejsca.” Tymczasem organizatorem koncertu nie jest jednostka podległa Miastu, w tym wypadku Świdnicki Ośrodek Kultury, a agencja koncertowa. Miasto do organizacji koncertu nie dołoży złotówki.

Vader to obok Behemoth najbardziej zasłużona na świecie polska kapela metalowa. Zespół obecnie promuje ostatnią, doskonale przyjętą płytę „Tibi Et Igni”. Oczekujecie czystego death metalu? Owszem będzie, ale znajdziecie tam też doskonały thrash! Bez cienia wątpliwości będzie to świetna okazja, żeby posłuchać też wielu killerów z przekroju 30 lat działalności zespołu. Staż to godny największego podziwu. Niektórych z nas nie było jeszcze na tym dziwnym świecie, kiedy oni krwią i potem wpisywali się w klasykę gatunku.

Muzycy przed koncertem spotkają się w świdnickim Empiku, gdzie będą podpisywać płyty.

Gdzie? Świdnicki Ośrodek Kultury | Klub Bolko

Kiedy? 28 lutego 2015 r.

Bilety: 45 przedsprzedaż, 55 w dniu koncertu do nabycia w salonie Empik w Galerii Świdnickiej

Poprzedni artykułJak ratować cenne książki?
Następny artykułDolnośląscy Piechurzy w Świdnicy