Strona główna Bez kategorii Upił i podpalił człowieka. Rusza proces

Upił i podpalił człowieka. Rusza proces

2

W świdnickim sądzie 6 lutego rozpoczyna się proces, w którym oskarżonym jest 23-latek ze Świdnicy. Prokuratura zarzuca Michałowi B. zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

sad okregowy

Do zdarzenia doszło 10 sierpnia 2014 r. w godzinach porannych, przy ulicy Wrocławskiej w Świdnicy niedaleko sklepu spożywczego, gdzie pokrzywdzony  pił alkohol razem z napotkanymi Michałem B. i 22-letnim Kamilem W. Młodzi mężczyźni sprowokowali pokrzywdzonego do wypicia na raz półlitrowej butelki wódki, w wyniku czego ten stracił przytomność i przewrócił się. Wówczas Michał B. oblał leżącego pokrzywdzonego podpałką do grilla, którą  kupił w pobliskim sklepie i podpalił. Kiedy ciało pokrzywdzonego zaczęło płonąć, obaj mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia.

56-latek doznał oparzeń III stopnia około 50% powierzchni ciała i oparzenia dróg oddechowych. Pomimo wdrożenia specjalistycznego leczenia,  zmarł w szpitalu w dniu 31 sierpnia 2014r.

Michał. B. i Kamil W. zostali zatrzymani przez policję jeszcze 10 sierpnia 2014r. Obaj byli nietrzeźwi (około 1,5 promila alkoholu we krwi).

Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Kamila W. prokurator oskarżył o nieudzielanie pomocy pokrzywdzonemu, znajdującemu się w  położeniu grożącym niebezpieczeństwem utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Poprzedni artykułMaluchy szukają domu
Następny artykułDekoria powalczy o niespodziankę