Strona główna Sport Piłka ręczna Szczypiorniści “szóstki” na trzecim stopniu podium

Szczypiorniści “szóstki” na trzecim stopniu podium

0

Hala sportowa Gimnazjum nr 3 w Świdnicy była gospodarzem finału strefy wałbrzyskiej w mini piłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięły udział cztery zespoły, w tym Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy.

reczna

W pierwszym meczu drużyna ze Świdnicy przegrała ze Szkołą Podstawową z Bystrzycy Kłodzkiej, ale w drugim pojedynku pewnie pokonała drużynę ze Złotego Stoku i tym samym zajęła trzecie miejsce w finale strefy wałbrzyskiej. W wielkim finale drużyna z Bystrzycy Kłodzkiej po zaciętym meczu wygrała z Bielawą.

Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Kłodzkiej
2. Szkoła Podstawowa nr 10 w Bielawie
3. Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy
4. Szkoła Podstawowa w Złotym Stoku

Na zakończenie wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a trzy najlepsze drużyny medale. Wybrano również najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn. Z SP 6 dyplom dla najlepszego zawodnika otrzymał Daniel Hiszpański. Chłopcy zasługują na ogromne brawa i słowa uznania za postawę na boisku, waleczność i ogromne zaangażowanie; a zagrali w składzie: Ignacy Marciniak, Marcel Żukowski, Paweł Karpiński, Krystian Gałązka, Daniel Hiszpański, Mateusz Tokarz, Paweł Czarny, Marcin Dziadura, Daniel Szczęśniak, Dawid Hanc, Bartosz Gołębiowski.