Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnicka ciepłownia z Gazelą Biznesu

Świdnicka ciepłownia z Gazelą Biznesu

0

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej po raz kolejny został nagrodzony przez „Puls Biznesu”.  Gazela Biznesu przyznawana jest firmom za wypracowanie dobrych wyników finansowych i zysku.

Mzec

Przychody MZEC-u ze sprzedaży ciepła od lat nie zwiększają się i mimo że poprzedni sezon zimowy, który wchodził w zakres badania „Pulsu Biznesu”, z punktu widzenia ciepłowników nie należał do rentownych, w obecnym wprowadzono nawet niewielką obniżkę cen. – To wynik i twardych negocjacji cen węgla, i częściowej likwidacji naszego majątku, i obniżenia cen energii elektrycznej, ale też opracowanego przez nas programu dobrowolnych odejść pracowników, z którego skorzystało kilkanaście osób – wylicza prezes Ryszard Sobański.
Świdnicka ciepłownia prowadzi konsekwentną politykę oszczędnościową. M.in. w zeszłym roku, dzięki wykonanym inwestycjom, otrzymał tzw. białe certyfikaty. – Pozyskane z tego tytułu oszczędności stanowią wartość 214 tys. zł – dodaje Ryszard Sobański. – Dzięki temu, że zrealizowaliśmy te zadania, nasza ciepłownia uzyskała oszczędność energii, która wprost przekłada się na obniżenie ceny ciepła, jak również świadectwa efektywności zwalniające z opłaty zastępczej.

/informacja nadesłana, opr. red./

Poprzedni artykułTymczasowo w Parku Centralnym
Następny artykułOmijał radiowóz, skończył na płocie