Strona główna Bez kategorii Setki Krystyn w Świdnicy

Setki Krystyn w Świdnicy

0

Już od osiemnastu lat spotykają się na wspólnych imieninach i zwykle jest ich blisko 1000. Krystyny z całej Polski w tym roku podczas świętowania przyjadą także do Świdnicy. – To wielka radość, że będziemy mogły pokazać Krystynom nasze piękne miasto – mówi Krystyna Kowalonek, dyrektorka Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych i liderka ruchu „Krystyn” w Świdnicy.

Krystyny 1

Zjazd Krystyn w 2012 roku

Posiadaczki tego imienia jako jedyne w Polsce swoim imieninom nadały tak wysoka rangę. Pomysłodawczynią i wieloletnia liderka była redaktor Krystyna Bochenek. Po jej tragicznej śmierci w katastrofie samolotu w 2010 roku, Krystyny spotykają się nadal, założyły również stowarzyszenie imienia dziennikarki.

Imieniny organizowane są zawsze w innym zakątku Polski i trwają zwykle 3 dni. Uroczystościom towarzyszą przemarsze, koncerty, spotkania z gwiazdami. Od początku w zjazdach uczestniczy piosenkarka Krystyna Giżowska, pojawiają się także lektorka Krystyna Czubówna i aktorka Krystyna Sienkiewicz. Świdnicę reprezentuje zwykle ok. 20 pań, z Krystyną Kowalonek i Krystyna Lasek (założycielka Uniwersytetu III Wieku). Panie witane są przez władze miast, a nawet województw. W tym roku życzenia osobiście złoży im pierwsza dama, Anna Komorowska.

XVIII Zjazd Krystyn rozpocznie się 12 marca 2015 toku w Karpaczu. – Po raz pierwszy udało nam się w programie umieścić także Świdnicę – cieszy się Krystyna Kowalonek. 14 marca znaczna część Krystyn – nawet 300 pań – zwiedzi Kościół Pokoju, Rynek i katedrę. Zaproszona na spotkanie została prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska. Dodatkową atrakcję szykuje Swidnica24.pl, która wszystkim goszczącym w Świdnicy Krystynom zrobi pamiątkowe zdjęcie. – Mam nadzieję, że dołączą do nas świdnickie Krystyny, które nie wzięły udziału w zjeździe – dodaje Krystyna Kowalonek. – Zapraszamy wszystkie świdniczanki o tym imieniu najserdeczniej! Spotykamy się 14 marca ok. 15.00 przed Kościołem Pokoju. Mam nadzieję, że zrobi się naprawdę tłoczno, bo jak sprawdzałam, Krystyn w Świdnicy jest ponad 900!

Wszystkie panie, które zechcą wziąć w spotkaniu w Świdnicy, proszone są o kontakt z Krystyną Kowalonek na numer 605-621-778.  Jest jeszcze możliwość wzięcia udziału w całym zjeździe. Informacje na stronie zjazdkrystyn.com.pl

Poprzedni artykułLewy tytoń i alkohol
Następny artykułWygraj bilety na ŚKPR