Strona główna Sport Siatkówka Rywalizacja młodych adeptek siatkówki

Rywalizacja młodych adeptek siatkówki

0

Miejski Klub Siatkówki Świdnica był w dniach 15-16 stycznia organizatorem pierwszej edycji turnieju siatkówki dziewcząt „Świdnicka Volleymania 2015”. W turnieju, który rozgrywany był w hali Gimnazjum nr 3 w Świdnicy udział wzięły uczennice z SP nr 1, SP nr 4, SP nr 6 , SP nr 8, SP nr 105 i Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Bliżej Dziecka”.

siatkówka

Rozgrywki mini-siatkówki zostały objęte honorowym patronatem przez Beatę Moskal-Słaniewską, prezydenta Świdnicy. W klasyfikacji końcowej „dwójek” pierwsze miejsce wywalczyły zawodniczki z SP 4 (II drużyna) wyprzedzając zespoły SP 4 (I), SP 1 i SP 8. W rywalizacji „trójek” zwyciężyły dziewczęta z SP 1, a za nimi na kolejnych pozycjach uplasowały się przeciwniczki z SP 6, SP 105 oraz SP 8. W turnieju „czwórek” na najwyższym stopniu podium stanęły uczennice SP 6 okazując się lepszymi od SP 1, SP 8 i SP 105. Na zakończenie imprezy był czas na puchary i nagrody dla najlepszych zawodniczek wręczane przez prezydenta Świdnicy. Najlepszymi siatkarkami okazały się: SP 1 – Weronika Muszyńska, SP 4 – Justyna Wierzbicka, SP 6 – Urszula Grymek, SP 8 – Wiktoria Wcisło, SP 105 – Wiktoria Hoyer. W turnieju wzięło udział 126 zawodniczek z klas IV-VI, które otrzymały ponadto okolicznościowe koszulki sportowe.

Poprzedni artykułKto zostanie dyrektorem Świdnickiego Ośrodka Kultury?