Strona główna Temat dnia Polonez na szczęście

Polonez na szczęście [ZOBACZ WIDEO]

3

Tuż po godzinie 12.00 z dwóch stron Rynku w Świdnicy ruszyły dwa korowody. Pierwszy poprowadził starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, drugi – prezydent Świdnicy Beata Moskal – Słaniewska. W samo południe na zaproszenie Zespołu Szkół Mechanicznych do poloneza stanęli uczniowie klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych z powiatu świdnickiego. W ten sposób powodzenie na sto dni przed maturą młodzież zaklinała już po raz jedenasty.

Polonez Świcnicki 2015__21

Jak co roku organizację Poloneza Maturzystów wsparł Świdnicki Ośrodek Kultury, a o choreografię zadbali Maria i Wojciech Skiślewiczowie. Młodzież swoimi umiejętnościami wsparli tancerze Zespołu Tańca Estradowego i Narodowego „Krąg”.

W polonezie zatańczyli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, Zespołu Szkół w Strzegomiu, I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, IV Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych, Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych, III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół w Świebodzicach. Na parkiecie pod chmurką wystąpiło w sumie ponad 900 osób, w tym 885 uczniów (446 dziewcząt i 439 chłopców).

Wideo już wkrótce.

Poprzedni artykułZaśpiewali dla Kozara [FOTO/WIDEO]
Następny artykułSyndyk znalazł kupca na ZREMB