Strona główna Bez kategorii Minister wspiera świdnicki festiwal

Minister wspiera świdnicki festiwal

0

XVI już edycja Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego otrzyma spory zastrzyk gotówki. Najważniejsze muzyczne wydarzenie roku w Świdnicy zostało dofinansowane w wysokości 180 tysięcy złotych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w tym roku wpłynie trzecia transza z tej kwoty. Środki są przeznaczone na organizowaną w ramach festiwalu Akademię Bachowską.

Festiwal Bachowski Vivaldi 6

– Obecna dotacja ministerialna na Akademię Bachowską w Świdnicy rozłożona jest na trzy lata – każdego roku zapraszamy na festiwal sławnych interpretatorów dzieł Bacha, którzy przygotowują muzyków do wykonania utworów mistrza baroku. Dzięki Akademii młodzi ludzie mogą pracować pod okiem wybitnych artystów, a publiczności festiwalu może obserwować efekt ich pracy, uczestnicząc w koncercie – o przeznaczeniu dotacji mówi Mateusz Wiśniewski, rzecznik prasowy festiwalu. –  Tegoroczna XVI edycja Festiwalu odbędzie się dzięki wsparciu Miasta, a także Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W poprzednich edycjach czasami w kosztach wydarzenia partycypował także Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Muzyczna uczta tradycyjnie zostanie przygotowana na przełom lipca i sierpnia, a muzyka Bacha i innych znakomitych kompozytorów zabrzmi w najpiękniejszych świątyniach Świdnicy. Centrum wydarzeń jak zawsze będzie Kościół Pokoju. Widzowie zostaną zaproszeni m.in. na półsceniczną wersję „Cosi fan tutte” Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz na koncerty m.in. Marcina Maseckiego, zespołu L’Arpeggiata i London Haydn Quartet.

/asz/

Poprzedni artykułMorderca ma prawo do mieszkania, ale nie wróci?
Następny artykułPolecamy: Stephen Hawking. Moja krótka historia