Strona główna Bez kategorii Kombatanci w obronie IV LO

Kombatanci w obronie IV LO

18

Wszystkie związki kombatancie podpisały się pod apelem w obronie IV LO im. Orląt Lwowskich w Świdnicy. Jak już informowaliśmy, jedyna mundurowa szkoła ponadgimnazjalna w powiecie świdnickim ma zostać zlikwidowana, a klasy zostaną włączone do III LO. W najbliższy poniedziałek nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście spotkają się na nadzwyczajnej Radzie Pedagogicznej.

Dzień Sapera 4

Kombatanci i młodzież od kilku lat wspólnie przygotowują obchody Dnia Sapera.

O zamiarze likwidacji dyrekcja szkoły została powiadomiona 18 grudnia 2014. Pierwsza reakcją był list otwarty do zarządu powiatu, sprzeciwiający się planom zamknięcia placówki.  Przeczytaj więcej…

W obronę IV LO włączyli się kombatanci, którzy wysłali do starosty list z apelem o rezygnację z zamiaru zamknięcia szkoły. Ich zdaniem „mundurówka” ma szczególne znaczenie w kontekście wojny na Ukrainie i zapowiedzi tworzenia Jednostek Obrony Terytorialnej Kraju. Wskazują także na niedawna uroczystość nadania szkole sztandaru i imienia Orląt Lwowskich oraz podkreślają zaangażowanie placówki we wszelkie wydarzenia, związane z promowaniem postaw patriotycznych. „Takiej szkoły dla doraźnych korzyści finansowych dla powiatu, nie należy marnować, a należy wspomagać jej działalność” –  kończą apel kombatanci.

Na 5 stycznia została zwołana nadzwyczajna Rada Pedagogiczna, poświęcona groźbie likwidacji szkoły.

/asz/

Poprzedni artykułAnioły i diabły na scenie
Następny artykułPotrzebują pomocy świdniczan i nie tylko