Strona główna Bez kategorii Dawnych wspomnień czar tylko do niedzieli

Dawnych wspomnień czar tylko do niedzieli

0

Jeszcze tylko dzisiaj i w niedzielę można oglądać niezwykle ciekawą wystawę w świdnickiej wieży ratuszowej. Przygotowana przez pasjonatów ekspozycja pokazuje polską elektronikę z czasów PRL.

Elektronika PRL (8)

Na pierwszym piętrze imponujące zbiory prezentują Tomasz Krug i Paweł Szill. Obaj zgromadzili blisko setkę urządzeń, głównie spod znaku UNITRA. Większość działa i ma się świetnie. Na wystawie znalazły się radioodbiorniki, gramofony, magnetofony szpulowe i kasetowe, zestawy wieżowe, zestawy głośnikowe i wiele innych. Wśród nich jest prawdziwy rarytas – konsola „dj-a”, czyli jeden z pierwszych zestawów gramofonów, za pomocą których można było płynnie zmieniać muzykę z jednej płyty na drugą. Ekspozycję uzupełniają zbiory płyt i kaset.

Na drugim piętrze można zobaczyć komputery. Tomasz Marcinkowski, który nie tylko stworzył imponującą kolekcję, ale także potrafił stare maszyny zmusić do wykonywania działań, o których ich konstruktorom się nie śniło. Na wystawie znalazły się m.in. komputery typu Amiga, Commodore, Atari, Apple oraz konsole do gier Pegasus i Nintendo. Podobnie jak podczas pierwszej edycji, i tym razem każdy chętny może pograć w stare gry.

Wystawa na wieży ratuszowej w Rynku jest otwarta w godzinach 10.00-18.00 do 25 stycznia.

Poprzedni artykułNa ważny temat: Prezydent o budżecie Świdnicy [VIDEO]
Następny artykułNa ważny temat: Radni o budżecie Świdnicy [VIDEO]