Strona główna Bez kategorii Zmiana warty w ruchomej szopce

Zmiana warty w ruchomej szopce

1

Ku radości najmłodszych, ale i dla zabawy dorosłych świdniczan już po raz piąty modelarze z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy przygotowali ruchomą szopkę. Kolorowa i pełna aktualnych akcentów z życia miasta instalacja zajmuje jedno z okien Galerii 44 w Rynku. Po listopadowych wyborach zmienili się główni bohaterowie, ale to nie wszystkie nowości.

szopka 3

Szopka jest uzupełniana co roku, ale po raz pierwszy widać zupełnie nowe postaci. Na niektórymi modelarze pod okiem instruktorów pracowali już od września, inne powstały dosłownie w ostatniej chwili. W głównych drzwiach pojawia się wybrana 30 listopada nowa prezydent Świdnicy. – Mam nadzieję, że moja figurka ma porządnie wyprasowaną spódnicę – żartowała Beata Moskal-Słaniewska, która pomogła dzieciom z pracowni modelarskiej odsłonić szopkę. Wśród nowych postaci jest także zastępca prezydenta Marek Suwalski, natomiast miejsce na drugiego zastępcę zostało puste. Obok władz miasta pojawiają się dwaj świdniccy biskupi, katolicki Ignacy Dec i luterański Waldemar Pytel, a nad nimi w rolach aniołów fruwają nowi radni miejscy.

Dużą atrakcją są figurki świdnickiego regimentu pruskiego Alt Kreytzen, które sprawnie – jak w rzeczywistości – wykonują musztrę. Wprawne oko wypatrzy także dwóch świdnickich harcerzy – komendanta Piotra Pamułę i harcmistrza Radosława Wernera. W jakiej zostali uwiecznieni sytuacji? Warto sprawdzić! Ruchomą szopkę będzie można oglądać do 6 stycznia.

/asz/

Poprzedni artykułPomóż wielodzietnej rodzinie
Następny artykułNie daj się okraść na zakupach