Strona główna Bez kategorii Ulica Poprzeczna po remoncie

Ulica Poprzeczna po remoncie

11

Zakończyły się odbiory techniczne ulicy Poprzecznej w Świdnicy, która zyskała nowe oblicze – po wielu latach zmieniła się z drogi gruntowej w utwardzoną. Stało się to na niespełna miesiąc przed sześćdziesiątą rocznicą włączenia wsi Kraszowice do Świdnicy –  informuje Sylwia Osojca Kozłowska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Poprzeczna

Mieszkańcy tej części miasta – wychodząc ze swoich domów leżących po obu stronach niedługiej, wynoszącej zaledwie 123 metry, uliczki – nie będą musieli już brodzić w błocie, co działo się po opadach deszczu lub gdy następowały zimowe roztopy

Ulica Poprzeczna, przy której w latach 70. wydzielono do sprzedaży jedne z pierwszych działek budowlanych w dzielnicy Kraszowice, do października bieżącego roku była drogą gruntową. Podobnie jak sąsiadująca z nią prostopadle ulica Chłopska. Jak deklaruje nowo wybrana prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska – postara się, by i Chłopska po 60. latach od włączenia Kraszowic do miasta doczekała się utwardzenia. – Będziemy prowadzić rozmowy z PKP, w których zarządzie jest ulica Chłopska. Czas, by właściciele położonych wzdłuż niej domów, poczuli – że mieszkają w mieście i że żyją w dwudziestym pierwszym wieku – mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska.                           Prace przy budowie ulicy Poprzecznej przebiegały zgodnie z planem i terminowo. Wykonywało je Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Krzysztofa Zająca z Walimia. Złożyły się na nie: budowa kanalizacji deszczowej, modernizacja linii telekomunikacyjnej (zdemontowano napowietrzną i wpuszczono nowe kable pod jezdnię oraz wprowadzono ich przyłącza na posesje mieszkańców), budowa drogi z kostki betonowej oraz wyznaczenie chodnika.

Inwestycję sfinansowano z budżetu miejskiego Świdnicy. Jej łączny koszt wyniósł około 360 tys. złotych.

Poprzedni artykułSystematycznie okradał kolej
Następny artykułPrzedświąteczne oczekiwanie u luteranów [FOTO]