Strona główna Bez kategorii Uczyli się rodzice i wychowawcy

Uczyli się rodzice i wychowawcy

0

Zakończyła się jesienna część projektu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Program psychoedukacyjny Ośrodka Rozwoju Edukacji finansowany jest z budżetu Świdnicy w ramach środków na profilaktykę.

 marsz dz 2

Zdjęcie ilustracyjne. Archiwum Swidnica24.pl

W 2014 przeprowadzono zajęcia warsztatowe dla 13 grup w trzech częściach. Kolejne 110 osób (w tym rodzice i nauczyciele) zdobywało praktyczne umiejętności tworzenia pozytywnych relacji w rodzinie i w szkole – stwarzania zdrowego, opartego na wzajemnym szacunku dorosłego i dziecka środowiska wychowawczego, autentycznie sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi dziecka.

W grupach 10-15 osobowych uczestnicy ćwiczyli konstruktywne sposoby rozmawiania zarówno z małym dzieckiem jak i z nastolatkiem. Uczyli się rozpoznawać wypowiedzi, które prowokują bunt i opór. W trakcie dyskusji dzielili się swoimi doświadczeniami, prezentowali również przykłady świadczące o tym, jak na korzyść może zmienić się atmosfera w rodzinie.

 „Szkoła dla rodziców i wychowawców” działa w Świdnicy od 2010 roku. Ze szkoleń skorzystało w sumie już około pół tysiąca osób – coraz częściej chęć uczestnictwa w projekcie deklarują ojcowie. Warsztaty w trzech cyklach szkoleń  („Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały” – część I bazowa, „Rodzeństwo bez rywalizacji” – część II oraz „Jak rozmawiać z nastolatkami” – część III), prowadzą realizatorki programu rekomendowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji przy MEN. Kontakt telefoniczny dla zainteresowanych warsztatami rodziców i nauczycieli: 785 412 999 lub 721 132 292.

/UM Świdnica/

 

Poprzedni artykułPunkt Dekorii w starciu z wiceliderem [FOTO]
Następny artykułPotrącił pieszą na przejściu