Strona główna Sport Inne Radunia Tąpadła w 1/16 Pucharu Polski

Radunia Tąpadła w 1/16 Pucharu Polski

0

UKS Radunia Tąpadła – jedyna drużyna reprezentująca powiat świdnicki w rozgrywkach drużynowego Pucharu Polski w tenisie stołowym na szczeblu dolnośląskim pokonała na wyjeździe LKTS Zenit Międzybórz 4:3. W kolejnej fazie nasi zawodnicy zagrają z ekipą ze stolicy Dolnego Śląska.

Table tennis equipment

Sytuacja meczowa zmieniała się jak w kalejdoskopie najpierw prowadziliśmy 2:0, później przegrywaliśmy 2:3, aby ostatecznie wygrać 4:3. Cieszę się, że jestem kapitanem tej drużyny gramy ambitnie i z charakterem, potrafimy w decydującym momencie zdobywać decydujące punkty. Udaje nam się też mecze wygrywać w głowach. Dzięki zaciętym pojedynkom psychika jest coraz mocniejsza – powiedział kapitan zespołu UKS Radunia Tąpadła Michał Drozd. – Goście postawili nam ciężkie warunki, nie udało nam się wykorzystać atutu własnej sali i to Tąpadła gra dalej, a my jesteśmy za burtą – dodał z kolei trener drużyny LKTS Zenit Międzybórz.

Punkty dla zespołu UKS Radunia Tąpadła zdobyli: Michał Drozd – 2 oraz Adam Schienke i Tomasz Drozd po 1. W 1/16 Pucharu Polski drużyna z Tąpadła trafiła na wicelidera II ligi dolnośląsko-lubuskiej AZS UE Wrocław. Początek spotkania w najbliższy czwartek, 4 grudnia o godzinie 16.30 w sali w Tąpadle. – Serdecznie zachęcamy do dopingowania wszystkich sympatyków tenisa stołowego do wspierania jedynej drużyny reprezentującej powiat świdnicki – kończy Michał Drozd.

 

Poprzedni artykułNie podjęły walki z Jaworem
Następny artykułZmiana warty w Marcinowicach