Strona główna Bez kategorii Nowy prezydent, nowy starosta

Nowy prezydent, nowy starosta

35

Zaprzysiężenie nowego prezydenta w mieście, wybór starosty w powiecie. W poniedziałek, 8 grudnia po raz drugi spotkają się radni, wybrani 16 listopada. Podczas sesji Rady Miejskiej Świdnicy i Rady Powiatu zakończą się polityczne układanki. 

Sesja Rady Miejskiej w Świdnicy (2)

Już 1 grudnia było wiadomo, że współrządzić będą niedawni rywale – Sojusz Lewicy Demokratycznej i Platforma Obywatelska, w mieście wpierane jeszcze przez PiS. Ostateczny kształt koalicji przypieczętuje wybór wiceprzewodniczących Rady Miejskiej i zarządu powiatu ze starostą, jego zastępcą i etatowym członkiem.

Na giełdzie osób typowanych na starostę jeszcze kilka dni temu był Piotr Fedorowicz z PO, tymczasem nieoficjalnie znów  mówi się o Zygmuncie Worsie, szefie powiatu w poprzedniej kadencji.  – Żadnych ustaleń jeszcze nie ma – przekonuje poseł Robert Jagła, szef powiatowych struktur Platformy. Z Zygmuntem Worsą nie udało nam się dzisiaj skontaktować.

Sesja Rady Miejskiej rozpocznie się 8 grudnia o godzinie 12.00 w sali narad USC. W programie jest zaprzysiężenie Beaty Moskal-Słaniewskiej na prezydenta Świdnicy, wybór wiceprzewodniczących Rady Miejskiej, przewodniczących komisji RM i komisji RM. Nikt o nazwiskach na razie nie chce mówić, wiadomo jedynie, ze zostanie zaproponowanych 3 wiceprzewodniczących.

Sesja Rady Powiatu rozpocznie się 8 grudnia o 16.00 w sali narad świdnickiego starostwa. W porządku obrad znalazły się m.in.: wybór starosty, członków zarządu, komisji rewizyjnej i komisji stałych.

/asz/

Poprzedni artykułPlac Tysiąclecia w nowej odsłonie
Następny artykułAnioły znów zagrają?