Strona główna 112 Nie dały się oszustom

Nie dały się oszustom

1

Kampania informacyjno – prewencyjna realizowana przez policję, a dotycząca oszustw metodą „na wnuczka”, przynosi efekty. Coraz częściej seniorzy na dają się nabrać. Tak było i tym razem na terenie Świdnicy. Sprawcy próbowali wyłudzić 30 tysięcy złotych, ale nie udało się.

pieniadze

 5 grudnia sprawcy podając się przez telefon za członków rodziny, próbowali wyłudzić od dwóch mieszkanek Świdnicy pieniądze. 86-latka została telefonicznie poinformowana o wypadku, w którym uczestniczył jej syn, a oszuści żądali 30 tysięcy złotych. Kobieta odłożyła telefon. Drugi przypadek dotyczy 77-letniej świdniczanki, którą telefonicznie poinformowano o wypadku drogowym córki. Kobieta nie wysłuchała do końca rozmowy. To kolejne już osoby z terenu powiatu świdnickiego, które nie dały się oszukać.

 Oszuści najczęściej opowiadają o wypadkach drogowych, których sprawcami są bliscy starszych osób. Przekazują informację, że jedynym sposobem na załatwienie sprawy i uniknięcie odpowiedzialności jest przekazanie pieniędzy za pośrednictwem kuriera z policji lub prokuratury. Nie wolno wierzyć takim osobom. Najlepiej natychmiast skontaktować się z rodziną i policja pod numerem 997.

KPP w Świdnicy/ opr. red.

 

 

 

Poprzedni artykułCzy znasz tego mężczyznę?
Następny artykułNa ważny temat: Szeroka koalicja przetrwa?