Strona główna Bez kategorii Musical na cześć świdnickiego kompozytora

Musical na cześć świdnickiego kompozytora

0

„Bajki lat minionych” to tytuł wyjątkowego musicalu, przygotowanego przez utalentowaną świdnicką młodzież. Kilka miesięcy  trwały próby muzyczne, taneczne i teatralne, by na scenie świdnickiego teatru mogła zabrzmieć muzyka lat 20 – tych i 30 – tych. Premiera, zaplanowana na 3 stycznia, dedykowana jest świdnickiemu kompozytorowi i patronowi Młodzieżowego Domu Kultury – Mieczysławowi Kozarowi-Słobódzkiemu.

musical

 W pracę nad tym ogromnym wydarzeniem było zaangażowanych kilkadziesiąt grup dziecięcych i młodzieżowych. Młodzi tancerze, muzycy, wokaliści i aktorzy przygotowali muzyczno – teatralno – taneczną ucztę, jakiej jeszcze w Świdnicy nie było. – Pierwsze skrzypce gra tutaj zespół Pauza, ale wspólnie ciężko pracowaliśmy nad tym musicalem. Ogromne pokłady energii uruchomili uczestnicy zajęć Darka Jarosa, Ewy Tyszkiewicz, Agnieszki Banach, Renaty Łukaszewicz – Szczepanik, Anny Trzeciak i Wioli Ziobrowskiej. Nie chcę zdradzać zbyt dużo, dlatego zapraszam na premierę już w najbliższą sobotę. Data jest nieprzypadkowa. 3 stycznia będziemy obchodzić 50 -rocznicę śmierci postaci znanej w Świdnicy, a dla nas – naszego patrona, Mieczysława Kozara – Słobódzkiego – opowiada Joanna Chojnowska z MDK, koordynator przedsięwzięcia.

Musical poprzedzi wspomnieniowy film o patronie MDK-u, wcześniej, o godzinie 9.00 w katedrze zostanie odprawiona msza św. w jego intencji.

Muzyczne przedstawienie rozpocznie się  w sali teatralnej ŚOK-u 3 stycznia o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

/opr. red./

mDKplakat

 

 

Poprzedni artykułŚKPR po pierwszej rundzie – statystyki
Następny artykułŚwidniczanie znów na pudle