Strona główna Bez kategorii Milion kuchenek w jeden rok

Milion kuchenek w jeden rok [WIDEO]

26

Dzisiaj, 18 grudnia 2014 roku z linii świdnickiej fabryki Electrolux zjechała milionowa kuchenka.  – To rekord w blisko ośmioletniej historii zakładu. Po raz pierwszy przekroczono magiczną liczbę miliona produktów wyprodukowanych w ciągu jednego roku – mówi Sebastian Gulka dyrektor fabryki. Do tej pory świdnicki Electrolux wyprodukował prawie 4 miliony kuchenek.

Electrolux2

Rok 2014 był bardzo dobrym rokiem dla naszej fabryki. Nasi klienci zaufali nam, kupując nasze produkty. Dzięki temu udało nam się pobić produkcyjny rekord – wyprodukowaliśmy milion piekarników i kuchenek w ciągu 2014 roku. Chciałbym podziękować całej załodze za zaangażowanie i energię, jaką wszyscy włożyli w pracę w naszej firmie. Bez was ten sukces nie byłyby możliwy – mówił Sebastian Gulka, dyrektor świdnickiej fabryki Electrolux. podczas uroczystości.

Fabryka Electrolux w Świdnicy jest trzecim po Żarowie i Oławie nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie zakładem, który firma zbudowała od podstaw w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej. Produkcja ruszyła tutaj w grudniu 2006 roku. W świdnickiej fabryce produkowane są kuchenki wolnostojące i oraz piekarniki do zabudowy. W 2013 roku z linii produkcyjnej świdnickiej fabryki zjechały jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów dostępnych na rynku – piekarniki parowe i piekarniki z funkcją kuchenki mikrofalowej.

Mijający rok to nieustanny rozwój świdnickiego Electroluxa. – Fabryka odnotowała znaczny wzrost mocy produkcyjnych – mówi Gulka i dodaje. – Porównując z 2013 rokiem produkcja wzrosła tutaj o ponad 250 000 produktów rocznie. Zwiększyło się także zatrudnienie. Dzisiaj pracuje 1200 osób, a w zeszły roku zatrudnienie znalazło 900 osób. Powiększono także o kolejne 4 500 metrów kwadratowych infrastrukturę fabryczną, uruchamiając nowy magazyn wyrobów gotowych i inwestując w tę rozbudowę 11 000 000 złotych.

Milionowa kuchenka z autografami załogi stanie w honorowym miejscu.

Poprzedni artykułVictoria najlepsza, Polonia-Stal druga
Następny artykułGala Bożonarodzeniowa od morza do Tatr