Strona główna Wydarzenia Świdnica Goście z Azji w świdnickim gimnazjum

Goście z Azji w świdnickim gimnazjum

10

Już po raz czwarty uczniowie Gimnazjum Nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy powitają gości z bardzo egzotycznych krajów. W ramach programu AIESEC przyjedzie na pewno dwójka  studentów: Ruicong Luo z Chin i Sandra Soh Zi Wei z Malezji. Profil trzeciego gościa wciąż jest nieznany, a tajemnica wyjaśni się już 6 stycznia 2015.

studenci 5

Studenci z całego świata od czterech lat odwiedzają świdnickie gimnazjum.

AIESEC to międzynarodowa organizacja pozarządowa umożliwiająca młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału, m.in. dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne.

Sandra 1

Sandra Soh Zi Wei

Tegoroczny projekt skierowany jest do szkół gimnazjalnych, obejmuje swoim zasięgiem województwa: opolskie i dolnośląskie. Jednak projekt nie tylko skupia się na edukacji młodzieży i przybliżeniu im problemów świata, ale także na poprawie umiejętności miękkich i przedsiębiorczości uczestników. Dodatkowo zajęcia mają na celu poszerzenie horyzontów uczniów poprzez zaznajomienie z procesami i trendami zachodzącymi na świecie. Wiedza jest dostarczana za pomocą różnorodnych metod, takich jak nauka poprzez gry, zabawę oraz inne zajęcia interaktywne i prezentacje.

Ray

Ruicong Luo

Dzięki organizacji AIESEC uczniowie świdnickiego gimnazjum wezmą udział w unikatowych, interaktywnych warsztatach prowadzonych wyłącznie w języku angielskim. Spotkanie z zagranicznymi studentami rozbudzi potencjał gimnazjalistów, wzbudzi ich ciekawość, zwiększy motywację do nauki języków obcych, a przede wszystkim rozwinie ich wrażliwość kulturalną.

Joanna Żach/ opr. red.

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Bożonarodzeniowy odpoczynek
Następny artykułWesołych Świąt