Strona główna 112 Cztery osoby podtrute tlenkiem węgla

Cztery osoby podtrute tlenkiem węgla

0

O krok od tragedii w budynku przy ulicy Okrężnej w Świdnicy. Lokatorzy dwóch mieszkań z objawami silnego podtrucia tlenkiem węgla trafili do szpitala.

pogotowie

Pogotowie Ratunkowe i Straż Pożarna na miejsce zdarzenia zostały wezwane 7 grudnia ok. 10.45. Przyjechały dwa zastępy strażaków, trzy zespoły pogotowia i dwa policji. – Natychmiastowej pomocy wymagali trzej mężczyźni w wieku 52, 84 i 87 lat, a także 44-letnia kobieta – mówi Waldemar Sarlej z PSP.  – W mieszkaniach stwierdziliśmy  wysokie stężenie tlenku węgla, w jednym 350 ppm, w drugim 280 ppm. Gaz znajdował się także na klatce schodowej. Istniało podejrzenie, że zagrożeni są lokatorzy jeszcze jednego mieszkania, w którym nikt nie otwierał drzwi. Strażacy weszli do środka przez okno, ale na szczęście nikogo wewnątrz nie było.

– Wszyscy poszkodowani trafili najpierw do szpitala w Świdnicy, a stamtąd zostali przewiezieni do komory hiperbarycznej we Wrocławiu – dodaje Katarzyna Czepil z KPP w Świdnicy. Prawdopodobną przyczyną ulatniania się tlenku węgla był nieszczelny przewód do odprowadzania spalin z piecyka gazowego.

/asz/

 

Poprzedni artykułŚwidnicki Jarmark Bożonarodzeniowy [PROGRAM]
Następny artykułEfekt Angeliny Jolie…