Strona główna 112 Bezpiecznie na święta

Bezpiecznie na święta

0

Rozpoczęły się już świąteczne wyjazdy. Nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących czuwają wzmożone patrole policyjne. Funkcjonariusze  apelują o spokojną i rozsądną jazdę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W tym roku po raz pierwszy pod lupą będą także piesi, poruszający się poboczami jezdni.

policja5

 Służbę  na trasach naszego regionu pełnią patrole oznakowane, jak i nieoznakowane wyposażone w urządzenia do pomiaru prędkości i alkoholu w organizmie. Działania realizowane są także przy współpracy z funkcjonariuszami innych służb.

 Policjanci zwracają szczególną uwagę m.in. na:

 – prędkość,

– stan trzeźwości kierujących,

– stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci,

– stan techniczny pojazdów

– stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych

Policja przypomina o właściwym zabezpieczeniu domów i mieszkań podczas naszej nieobecności. Przy okazji apeluje do wszystkich osób planujących w tym okresie wyjazdy o to, aby wyruszali w drogę odpowiednio wcześniej, nie śpiesząc się. Tym, których czeka dalsza droga, doradzają częstsze postoje i odpoczynek. Oczywiście zatrzymywać się powinniśmy zawsze w miejscach bezpiecznych. Unikajmy miejsc ustronnych, odosobnionych.

 Siedząc przy świątecznym stole z rodziną, znajomymi, zwróćmy również uwagę na to, czy ktoś z nich, spożywając wcześniej alkohol, nie planuje w tym lub następnym dniu jazdy samochodem. Musimy pamiętać też, że w grudniu zmienne warunki atmosferyczne mogą kierowców zaskoczyć w każdej chwili, dlatego apelujemy do wszystkich o spokojną, wyważoną i rozsądną jazdę.

 Ciesząc się świąteczna atmosferą najlepiej trzymać się zasady, że trochę wolniej znaczy o wiele bezpieczniej. Lepiej spóźnić się na spotkanie z rodziną niż w ogóle na nie dojechać – przypomina dolnośląska KWP.

/opr. red./

Poprzedni artykułUrzędy i komunikacja świątecznie
Następny artykułCzary Penelopy: Bożonarodzeniowy odpoczynek