Strona główna Sport Lekkoatletyka 104-letni pan Stanisław rekordzistą świata!

104-letni pan Stanisław rekordzistą świata!

0

Wspaniałe wieści napłynęły dziś do nas z Torunia – miejsca zmagań sportowców walczących w Drużynowych Mistrzostwach Polski Weteranów w lekkoatletyce. Pan Stanisław Kowalski, 104-letni sportowo usposobiony świdniczanin spisał się fantastycznie pobijając dwa rekordy świata w kategorii zawodników powyżej 100 lat.

 IMAG0528

Od dziś rekordy świata w biegu na 60 metrów i pchnięciu kulą należą właśnie do 104-letniego świdniczanina. Pan Stanisław przebiegł dystans 60 metrów w czasie 19,72 sek. do tego pchnął kulą na dystans 5 metrów i 8 centymetrów. – Czuję jakbym się dziś znów urodził – powiedział Stanisław Kowalski po zakończonej rywalizacji. Możemy być dumni z postawy naszego lekkoatlety za hart ducha i niezłomność.

Stanisław Kowalski i Zygmunt Worsa

Nasz zawodnik podczas Drużynowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Toruniu reprezentował barwy GLKS-u Świdnica, podobnie jak jego trener Zygmunt Worsa. – Wystartowałem w biegu na 60 metrów uzyskując czas 9,80 sek. To bardzo przyzwoity wynik. Jestem przeszczęśliwy jeśli chodzi o start i uzyskany rezultat przez pana Stanisława. Dwa świetne starty, dwa rekordy świata – coś wspaniałego. W najbliższym czasie – 28 lutego 2015 roku pan Stanisław planuje wystartować w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Weteranów w lekkoatletyce, a 21 marca 2015 roku prawdopodobnie zakończy się krótka, ale piękna kariera naszego 104-latka. Tego dnia odbędą się w Toruniu Mistrzostwa Europy Weteranów – wyjaśnia Zygmunt Worsa.

 

Poprzedni artykułNie daj się okraść na zakupach
Następny artykułŚKPR wygrywa w swoim ostatnim tegorocznym występie