Strona główna Temat dnia Ulica Pionierów i plac Grunwaldzki po remoncie

Ulica Pionierów i plac Grunwaldzki po remoncie [FOTO]

69

Finał remontu ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej. Na odcinku od ul. Śląskiej do ul. Sprzymierzeńców  kończą się prace przy przebudowie drogi, co nie będzie kolidowało z przywróceniem ruchu. W tym miejscu poprawiło się nie tylko bezpieczeństwo dla pieszych i kierowców, ale też pasażerów komunikacji miejskiej. Przystanki, w tym dodatkowy, wydzielono poza pasem jezdni. Na ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej uruchomione zostaną przystanki dla linii nr 50 i 52.

Pionierów Ziemi Świdnickiej_07

Gruntownej przebudowy doczeka się 187-metrowy fragment drogi na odcinku pomiędzy rondami, wraz z mostami, zatokami autobusowymi. Inwestycje od końca lipca tego roku realizowała  Skanska. Wartość całego zadania to nieco ponad 3 mln zł.  W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Świdnica otrzymała 1,37 mln zł. Do tego dołożył się OSiR (200 tys. zł) oraz powiat świdnicki (10 tys. zł). Największe wydatki 1,46 mln zł zostaną sfinansowane z budżetu miasta.

 W piątek przywrócony został  również ruch w rejonie pl. Grunwaldzkiego – droga prowadząca do budynku dworca. Obecnie obowiązywał będzie tam ruch jednokierunkowy, co pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa dla pieszych, jak i komfortu oraz liczby miejsc parkingowych dla kierowców. W tym miejscu oprócz dotychczasowego przystanku postojowego, utworzony został przystanek tylko dla wsiadających pasażerów linii nr 7 i 2. Zmiany dotyczyć będą również pasażerów linii nr 10 (kierunek ul. Strzelińska) oraz linii nr 50, które przeniesione zostaną na pl. Grunwaldzki, po stronie sklepu „Jonatan”.

Poprzedni artykułSpore wyróżnienie dla bramkarki Polonii-Stali!
Następny artykułŚwidniccy fighterzy z sukcesami w Opolu [FOTO]