Miejskiego powitania Nowego Roku na pewno chce większość osób, które wzięły udział w sondzie, prowadzonej przez Świdnicki Ośrodek Kultury na FB. Za zabawą na Rynku opowiedziało się 227 internautów na 299 głosujących. Ostateczną decyzję w najbliższych dniach ma podjąć prezydent miasta.
Głosowanie potrwa do 10 listopada. – Poczekamy na rozstrzygnięcie, na razie liczba potencjalnych uczestników Sylwestra jest większa niż tych, którzy zamierzają bawić się w innym miejscu. Sonda ma charakter badania opinii świdniczan, nie ustalaliśmy granicy frekwencji – mówi Tomasz Jamróg, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury. Plan także jeszcze się krystalizuje. Ze wstępnej zapowiedzi: zabawa potrwa od 22.00 do 1.00, a towarzyszyć jej będzie muzyka na żywo, dj, wspólne powitane Nowego Roku i fajerwerki.
Głosować można TU.
/asz/

![264. rocznica bitwy pod Burkatowem. Rekonstruktorzy stoczyli bój [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/rekonstrukcja-bitwy-pod-Burkatowem-2026.06.27-57-238x178.jpg)
![Świdnicki basen letni oblegany. Mieszkańcy ruszyli szukać ochłody [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Swidnica-basen-letni-2026.06.27-12-238x178.jpg)
![Magia nocy świętojańskiej zawitała do Parku Centralnego [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Obrzed-Nocy-Swietojanskiej-w-Parku-Centralnym-2026.06.26-mix-238x178.jpg)






