Strona główna Sport Lekkoatletyka Sprawdzą formę w teście Coopera

Sprawdzą formę w teście Coopera

0

Świdnicki Klub Biegowy Hermes Świdnica zaprasza już w najbliższą sobotę, 8 listopada na I Bieg Książąt Śląskich. Bięg będzie stanowił premierową imprezę organizowaną przez „Hermesa” na bieżni stadionu lekkoatletycznego. Rywalizacja uczestników, podobnie jak miało to miejsce w 2012 roku podczas „Biegu Ratuszowego”, prowadzona będzie w formie testu Coopera, czyli indywidualnego biegu w czasie 12 minut.

 bieg

Biegacze pokonywać będą w tym czasie kolejne okrążenia bieżni stadionu o długości 250 metrów. Klasyfikacja zawodów oparta jest w tym przypadku na uzyskanym dystansie. Sobotnie zawody stanowią ponadto klamrę spinającą rywalizację w tegorocznym cyklu Świdnickiego Grand Prix Biegowego. Rozstrzygnięcia w niektórych kategoriach wiekowych zapowiadają się niezwykle interesująco, stąd też zapewne wśród uczestników nie zabraknie emocji, walki z czasem, ale i podpatrywania zmagań konkurentów.

Szczegółowe informacje o zawodach:

Lokalizacja biura zawodów: Hala Sportowa „Zawiszów” przy ul. Galla Anonima, hall główny hali na parterze

Zapisy do biegu: w dniu zawodów,w godz. 10:00-11:30

Start I serii biegu: godz. 12:00

Uroczysta ceremonia dekoracji zwycięzców Biegu Książąt Śląskich i całego cyklu Grand Prix około godz. 14:00

Opłata startowa: 10zł (w ramach opłaty, organizator zapewnia: wodę mineralną w trakcie i po biegu, posiłek regeneracyjny, puchary i nagrody rzeczowe dla zwycięzców.

Poprzedni artykułPo co wydawać miliony na Kościół Pokoju?
Następny artykułCo grają w świdnickim kinie Cinema 3D?