Strona główna Sport Piłka nożna Końcówka roku pod kątem debiutów i premierowych goli

Końcówka roku pod kątem debiutów i premierowych goli

0

W ostatnim tegorocznym występie pierwsza drużyna Polonii-Stali Świdnica pewnie pokonała Polonię Trzebnica 6:0. Po ostatnich nienajlepszych występach, kiedy to mieliśmy spore problemy przede wszystkim ze skutecznością, w końcu przełamaliśmy niemoc i zaaplikowaliśmy rywalowi solidny bagaż bramek. Na boiskach III-ligowych zadebiutowało trzech naszych graczy, ponadto jeden z piłkarzy zaliczył premierowe trafienie na tym szczeblu rozgrywkowym. Zimę spędzimy na 8. miejscu w tabeli.

 012

Od początku spotkania zawodnicy reprezentujący barwy czerwonej latarni rozgrywek nie mieli za dużo do powiedzenia w starciu z dobrze dysponowanymi piłkarzami Polonii-Stali. Mimo momentami potężnego naporu świdniczan przez długi czas nie byliśmy w stanie wyjść na prowadzenie. W końcu udało się w 34. minucie, Marcin Morawski świetnie dograł do Grzegorza Borowego, a ten w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem posłał piłkę obok interweniującego Karola Buchli. Worek z bramkami na dobre rozwiązał się kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej połowy. Marcin Morawski fantastycznie przymierzył z 20 metrów w same „widły” zmieniając wynik na świetlnej tablicy na 2:0. 10 minut później było już 3:0, kiedy to swoją drugą bramkę w tym boju zaliczył Grzegorz Borowy. Gospodarze nie zwalniali tempo podążając z kolejnymi ataki i tak w 68. minucie mieliśmy już 4:0. Paweł Tobiasz dorzucił futbolówkę z prawego skrzydła, a swoją premierową bramkę na boiskach III-ligi zaliczył Łukasz Kot. W ostatnich minutach rezultat spotkania ustalili Rafał Luber i Marcin Morawski strzelając kolejno piątego i szóstego gola dla naszej ekipy. Polonia-Stal Świdnica ostatecznie pokonała trzebnicką Polonię aż 6:0 kończąc rok 2014 na 8. miejscu w tabeli ze zgromadzonymi 27 punktami. W klasyfikacji strzelców naszego zespołu prowadzi Grzegorz Borowy z 8 trafieniami, dalej są Marcin Morawski (7), a także Kamil Kukla i Paweł Tobiasz (obaj po 5). W meczu przeciwko trzebniczanom zadebiutowało w III-lidze trzech zawodników na co dzień grających głównie w Lidze Dolnośląskiej Juniorów: Dawid Gładysz, Łukasz Schmidt i Oskar Wajdzik.

Polonia-Stal Świdnica – Polonia Trzebnica 6:0 (1:0)

Polonia-Stal: Stitou (75′ Wajdzik), Sz. Borowy, Luber, Salamon, Chrapek, G. Borowy, Szuba (65′ Gładysz), Morawski, Jaros (75′ Schmidt), Tobiasz, Ł. Kot

Poprzedni artykułRuszyła odnowa Parku Centralnego
Następny artykułUlubieńcy świdniczan wracają na scenę!