Strona główna Bez kategorii Joanna Brodzik: Czego chcieć więcej?

Joanna Brodzik: Czego chcieć więcej? [VIDEO]

1

Oczarowała świdniczan skromnością i otwartością. Gwiazda seriali „Magda M.”, „Kasia i Tomek”, „Miłość nad rozlewiskiem” przyjechała na zaproszenie Alchemii teatralnej. W piątkowy wieczór Joanna Brodzik podczas spotkania w sali teatralnej ŚOK-u chętnie odpowiadała na pytania o życie zawodowe i prywatne. 

Joanna Brodzik

Widzowie przekonali się, że piękna aktorka ma poczucie humoru i ogromny dystans do siebie. Z zapałem przytaczała rodzinne anegdoty i opowiadała o początkach zawodowej kariery, a także nieoczekiwanym, trwałym związku z Pawłem Wilczakiem. Dlaczego jest zadowolona z życia? Obejrzyj i posłuchaj:

Joanna Brodzik ukończyła PWST w Warszawie. Zadebiutowała w 1996 roku rola Ireny w filmie Dzień wielkiej ryby Andrzeja Barańskiego.Popularność przyniósł aktorce występ w serialu Klan, jednak jej kariera nabrała tempa, gdy w 2002 roku zagrała główną rolę w przebojowym serialu Kasia i Tomek. Rola Kasi przyniosła jej nagrodę Wiktor dla najlepszego aktora telewizyjnego. Dwa lata później Joanna Brodzik wcieliła się w postać trzydziestoparoletniej prawniczki w serialu Magda M. Serial cieszył się tak dużym powodzeniem, że zamiast planowanych trzech serii nakręcono cztery, a Joanna Brodzik stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych polskich aktorek. Za rolę Magdy M została uhonorowana Nagroda Telekamery dla najlepszej aktorki (2007) oraz Złotą podkowę dla najlepszej aktorki w serialu obyczajowym. W 2009 roku Joanna Brodzik zagrała Małgosię w serialu Dom nad rozlewiskiem, a rok później w jego kontynuacji Miłość nad rozlewiskiem. Aktorka pojawiła się też na ekranie jako prowadząca program kulinarny Brodzik od kuchni. Kilkakrotnie udzielała też głosu bohaterom filmów animowanych.

 

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Okrasa z gęsiny
Następny artykułHodował i sprzedawał?