Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Elektroniczne przyjaźnie i współpraca

Elektroniczne przyjaźnie i współpraca

0

eTwinning – Bezpieczna i bezpłatna platforma dla nauczycieli w Europie pozwala na nawiązywanie kontaktów, współpracę przy projektach i dzielenie się pomysłami. Od października z takiego rozwiązania korzystają uczniowie SP im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym. Wymieniają się pomysłami ze swoimi rówieśnikami z Grecji, Hiszpanii oraz z Włoch.

5a

Akcja eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) oferując wsparcie, narzędzia i usługi, tak by szkoły w prosty sposób mogły tworzyć w ramach różnych dziedzin krótko- i długoterminowe partnerstwa.

Portal eTwinning jest dostępny w 26 językach i przyciągnął do siebie blisko 230 277 członków i ponad 5462 projektów. Został zainaugurowany w 2005 roku jako główna akcja Programu eLearning Komisji Europejskiej, a od 2014 roku jest ściśle związany z Erasmus+, programu Unii Europejskiej wspierającego edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe.

Projekt eTwinning to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. Wraz z rówieśnikami z 3 szkół z Hiszpanii, 2 szkół z Grecji oraz szkoły z Włoch uczniowie klasy 5a i 5b pracują nad projektem „How about you?”, którego celem jest poznawanie kultury i zwyczajów krajów uczestniczących w projekcie oraz rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Projekt zakłada realizację kilku ustalonych wspólnie przez nauczycieli zadań i potrwa do końca roku szkolnego. Uczniowie podczas lekcji języka angielskiego będą tworzyć prezentacje i nagrywać filmiki, w których zaprezentują siebie, swoją szkołę, a także najbliższą okolicę wraz z jej najważniejszymi atrakcjami – mówi Dorota Nowakowska, nauczyciel języka angielskiego odpowiedzialna za realizację projektu.

Poprzedni artykułPobiegnij dla Niepodległej
Następny artykułW święto na podwójnym gazie