Strona główna Temat dnia Darmowy dostęp do internetu w Świdnicy?

Darmowy dostęp do internetu w Świdnicy?

44

Na razie jeden z hot-spotów działa w świdnickim Rynku, ale jak zapewnia prezydent Murdzek kolejny ma się pojawić na świdnickim lodowisku. Całej akcji kibicuje Stanisław Huskowski, wiceminister administracji i cyfryzacji, który gościł w piątek, 14 listopada w Świdnicy na zaproszenie prezydenta Wojciecha Murdzka, by posłuchać o pomyśle świdnickiej młodzieży na darmowe hot-spoty w mieście. Marcin Jastrzębski z lokalnego portalu, student telekomunikacji na Politechnice Wrocławskiej zaprezentował swój pomysł, podczas spotkania.

Huskowski_hotspot

Wielu rodziców walczy o to, żeby wyciągnąć dzieci sprzed komputerów. Świat się już nie zmieni, a Internet to przyszłość – mówił świdniczanin. – Młodzież korzysta z portali społecznościowych i mobilnych komunikatorów. To w Internecie młodzi ludzie czytają książki, oglądają filmy i słuchają muzyki. Tam jest nasz świat. Jest jednak sposób, aby wyjść z domu i być w sieci. Siedzieć na ławce i w Internecie czytać książkę, słuchać muzyki czy oglądać film.

Tym pomysłem, który świdnicki student przygotował wspólnie z rówieśnikami są darmowe hot-spoty.

Przyznam, że nie widziałem nigdy tak całościowo przygotowanego projektu, włącznie z myśleniem o nieobciążaniu budżetu miasta – zauważa prezydent Murdzek. – W ślad za tym działa już testowy hot-spot w Rynku i z racji tego, że otwarte jest lodowisko, myślimy o kolejnym punkcie testowym, zlokalizowanym właśnie tam.

Minister był pod wrażeniem przede wszystkim samego faktu oddolnej inicjatywy młodzieży.

Ministerstwo dofinansowuje duże, wielomilionowe projekty realizowane przez samorządy, ale myślę, że ten wasz jest do udźwignięcia przez budżet miasta. Macie już przychylność prezydenta, a to ważne – podsumował Stanisław Huskowski.

Poprzedni artykułWystartowała Świdnicka Liga Piłki Halowej
Następny artykułWygraj konsultację z dietetykiem [KONKURS]