Strona główna Bez kategorii Świdnica z Dolnośląskim Gryfem

Świdnica z Dolnośląskim Gryfem

21

11 edycji, niezależna kapituła, 150 firm i instytucji zgłoszonych, 24 nominowane. Mowa o nagrodach gospodarczych „Dolnośląskiego Gryfa”, które wręczono w poniedziałek, 27 października we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol, podczas wielkiej gali biznesu. W kategorii Jednostka Samorządu Terytorialnego nominowano trzy miasta: Świdnicę, Wałbrzych i Kudowę-Zdrój. Nagroda trafiła do Świdnicy.

 Gryfy2_zdjęcie

Może tajemnica tkwi w tym, że w herbie miasta mamy gryfa. Swój ciągnie do swego – żartował Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy odbierając nagrodę i dodawał. – Nagroda stanowi uznanie naszych starań w wymiarze gospodarczym. Rzeczywiście przywiązujemy niezwykłą wagę do rozwoju gospodarczego i do wszystkich działań, które ma w tej dziedzinie do wykonania samorząd. Staramy się wykorzystywać wszystkie szanse i wspierać zarówno te najmniejsze, jak i największe firmy.

 Świdnica otrzymała „Nagrodę dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem”.  W ocenie kapituły Świdnicę wyróżnia szczególna dbałość o inwestorów, którzy otrzymują wsparcie w ramach wielu programów m. in. „pomocy regionalnej dla przedsiębiorców dokonujących inwestycji”, czy „programu pomocy de minimis dla wybranych kategorii przedsiębiorców”. Ponadto Świdnica realizuje własne programy zmierzające do wspierania przedsiębiorczości lokalnej i samozatrudnienia. Organizuje konkursy, zachęcające do aktywności społecznej w regionie.

Gryfy4_zdjęcie

 To już drugi „Dolnośląski Gryf”, który trafił w ręce władz Świdnicy. Poprzedni w 2007 r. został przyznany „Za najlepszy gminny program rozwoju gospodarczego”.

 W ostatniej edycji „Dolnośląskich Gryfów” w kategorii przedsiębiorstwo –  „Nagroda dla firm spoza regionu za stały wkład w rozwój Dolnego Śląska.”  Nominowano świdnicki zakład Electrolux oraz Colgate-Palmolive Manufacturing (Poland).

 „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”  to prestiżowe regionalne wyróżnienie. Nominowanych wyłania co roku niezależna kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele najważniejszych instytucji i firm regionu oraz wybitne osobistości życia gospodarczego i politycznego.

„Dolnośląski Gryf” od 11 lat promuje i nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Docenia innowacyjność i zaangażowanie inwestycyjne, zauważa działania na rzecz lokalnej społeczności i wymierne korzyści jakie regionowi przynosi 300 tysięcy dolnośląskich podmiotów gospodarczych.

Organizatorami konkursu są: Zachodnia Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a także partner merytoryczny firma PWC i mecenas konkursu mBank.

 /UM w Świdnicy/

 

Poprzedni artykułJechał za blisko [FOTO]
Następny artykułZagrają awansem w Piekarach Śląskich