Strona główna Bez kategorii Sudecka Ofensywa na punkowo

Sudecka Ofensywa na punkowo

2

Już w listopadzie do Świdnicy (7 XI), Ząbkowic (8 XI) i Dzierżoniowa (9 XI) powróci Sudecka Ofensywa. Tym razem w ramach prezentacji wybranych zespołów z rejonu Przedgórza Sudeckiego usłyszymy i zobaczymy Zespół Wychowawczy, Error i Kwestię Czasu.

Zespół Wychowawczy

Zdjęcie z FB „Zespołu Wychowawczego”

Sudecka Ofensywa to cykl koncertów prezentujących zespoły zaproszone do udziału wspólnie przez ośrodki kultury ze Świdnicy, Dzierżoniowa i Ząbkowic Śląskich. Celem wydarzenia jest promocja najlepszych niezależnych wykonawców z okolicy. W październiku, podczas pierwszej edycji wydarzenia, mini-trasę odbyły grupy Johnny Trzy Palce, Noidobra oraz Vamos Brothers, które oprócz występów miały możliwość nawiązania kontaktu z innymi pobliskimi zespołami i ośrodkami kultury oraz wymiany doświadczeń. Listopadowa edycja da tę samą możliwość Zespołowi Wychowawczemu, Errorowi i Kwestii Czasu, co oznacza, że na publiczność czeka tym razem spora dawka punk rocka.

Zespół Wychowawczy (http://www.facebook.com/ZespolWychowawczy) powstał w 2006 r. w Ząbkowicach Śląskich. Mają na swoim koncie ponad 200 zagranych koncertów. Zaliczyli występy na jednej scenie z takimi kapelami jak Bracia Figo Fagot, Włochaty, Sedes, Zielone Żabki, Para Wino, Defekt Muzgó, Castet. W tym roku nagrywają nowy materiał, z masą brudnych i mocnych riffów – posłuchaj ich najnowszego kawałka:

ErroR (http://www.facebook.com/zespolerror) powstał w 2008 r. w Świebodzicach. Początkowo kapela grała wyłącznie covery klasyków polskiej sceny punkowej lat 80-tych i 90-tych. Po kilku zmianach personalnych zespół zabrał się za autorski materiał, który trafił na debiutancki album pt. „Przerywamy Milczenie” zrealizowany w jaworskim BigFireStudio na przełomie 2012/2013 r. Od 2011 r. zespół organizuje Azor Punk Rock Festiwal, charytatywną imprezę na rzecz schroniska dla psów w Uciechowie.

Kwestia Czasu (http://www.facebook.com/KwestiaCzasuBand) powstała w Bielawie w kwietniu 2009 r. Ich granie zaczęło się w garażu z użyciem dwóch gitar i perkusji aby następnie przenieść się do salki należącej do Orkiestry Dętej w Bielawie. Zespół koncertuje nie tylko na dolnym śląsku ale również w całej Polsce.

sudecka_ofensywa_#2_small

Bilety na każdy z koncertów w cenie 10 zł będzie można kupić bezpośrednio przed występami. Więcej informacji na temat poszczególnych wydarzeń (adres, godzina itp) można znaleźć na stronach miejskich ośrodków kultury:
Dzierżoniów – http://www.dok.pl
Świdnica – http://www.sok.com.pl
Ząbkowice – http://www.e-zok.pl

Sudecka Ofensywa zagra także w grudniu w weekend 12-14 XII a wystąpi na niej Disorder, Evil Inchworm i Arlequeen.

/ŚOK/

Poprzedni artykułWyżył się na szybie
Następny artykułWiózł nielegalny tytoń