Strona główna Wydarzenia Przyjdź na Rynek, pomóż zbudować hospicjum!

Przyjdź na Rynek, pomóż zbudować hospicjum!

2

Od soboty trwa wielka kwesta na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum dla terminalnie chorych przy ulicy Leśnej w Świdnicy. Datki zbiera 60 wolontariuszy. Dziś wspiera ich stowarzyszenie Dr Clown. Do 14.00 na świdnickim Rynku na najmłodszych czekają zabawne postaci i zwierzaki z baloników. Dorośli za darmo mogą zmierzyć poziom cukru we krwi w namiocie, ustawionym niedaleko wejścia do Muzeum Dawnego Kupiectwa. Zbiórka prowadzona jest także za zgodą biskupa świdnickiego przed kościołami. Kwesta potrwa do wieczora.

hospicjum 1

Na budowę hospicjum udało się pozyskać 900 tysięcy złotych z I edycji budżetu obywatelskiego, potrzeba ponad 3 miliony. Są już darczyńcy i zaoszczędzone przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” środki, ale liczy się każdy grosz! Ośrodek opieki nad terminalnie chorymi powstaje tylko dzięki staraniom społeczników.

hozpicjum 1

Hospicjum będzie miało ponad 1700 m2 powierzchni. Nowoczesny budynek powstaje blisko szpitala Latawiec przy ulicy Leśnej na działce, podarowanej przez miasto. – Będzie spełniał najsurowsze wymogi, ale przede wszystkim stanie się przyjaznym miejscem dla chorych i ich rodzin. Zagwarantujemy opiekę na najwyższym poziomie i ciepłą, serdeczną atmosferę – deklaruje prezes. Stacjonarne hospicjum przewidziane jest docelowo na 10 łóżek hospicyjnych i 20 opieki paliatywnej. Towarzystwo myśli również o utworzeniu opieki dziennej nad pacjentami dochodzącymi. Po raz pierwszy hospicjum będzie się ubiegało o kontrakt z NFZ, dotychczas utrzymywało się z darowizn i dotacji, przekazywanych przez gminy.

_2d_ _ 0. Ground Floor

Budowa ma się zakończyć najpóźniej 31 października 2015 roku, a pierwsi pacjenci będą przyjmowani pod koniec przyszłego roku.

Poprzedni artykułFigura Matki Bożej Fatimskiej w Świdnicy [FOTO/WIDEO]
Następny artykułBrzegi Bystrzycy sprzątnięte