Strona główna Bez kategorii Mobilizacja dla hospicjum

Mobilizacja dla hospicjum

7

Coraz wyraźniej widac już budynek, w którym od przyszłego roku ma działać stacjonarne hospicjum. Na inwestycję przy ul. Leśnej w Świdnicy potrzeba 3,3 miliona złotych. – Jak zawsze liczymy na darczyńców. Jeszcze w październiku 60 wolontariuszy będzie kwestować na ulicach naszego miasta – zapowiada Dariusz Pawliński, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”.

hospicjum

Na budowę udało się pozyskać 900 tysięcy złotych z I edycji budżetu obywatelskiego. – Pozostała część to przede wszystkim datki od sponsorów i wpływy ze zbiórek. Dużą akcję zaplanowaliśmy na 18-19 października. Już teraz zapraszamy wszystkich świdniczan do wsparcia naszego projektu – mówi prezes i dodaje, że świdnicką inicjatywę wspiera również Wrocław. W stolicy Dolnego Ślaska prowadzona jest kwesta przy Festiwalu Gitara Plus. Towarzystwo będzie się także ubiegało o środki z UE.

_2d_ _ 0. Ground Floor

Hospicjum będzie miało ponad 1700 m2 powierzchni. Nowoczesny budynek powstaje blisko szpitala Latawiec przy ulicy Leśnej na działce, podarowanej przez miasto. – Będzie spełniał najsurowsze wymogi, ale przede wszystkim stanie się przyjaznym miejscem dla chorych i ich rodzin. Zagwarantujemy opiekę na najwyższym poziomie i ciepłą, serdeczną atmosferę – deklaruje prezes. Stacjonarne hospicjum przy ulicy Leśnej przewidziane jest docelowo na 10 łóżek hospicyjnych i 20 opieki paliatywnej. Towarzystwo myśli również o utworzeniu opieki dziennej nad pacjentami dochodzącymi. Po raz pierwszy hospicjum będzie się ubiegało o kontrakt z NFZ, dotychczas utrzymywało się z darowizn i dotacji, przekazywanych przez gminy.

Budowa ma się zakończyć najpóźniej 31 października 2015 roku, a pierwsi pacjenci będą przyjmowani pod koniec przyszłego roku.

/asz/

Poprzedni artykułMłodzież ŚKPR-u na plus
Następny artykułKolejna firma plajtuje i nie płaci