Strona główna Bez kategorii Ładniej na przystankach. Jak długo?

Ładniej na przystankach. Jak długo?

2

5 nowych wiat przystankowych pojawiło się tym roku na terenie gminy Świdnica. Na modernizację infrastruktury przystankowej zostało przeznaczonych łącznie 26 tys. zł.

Nowa wiata przystankowa w Pankowie

Niektóre wiaty w gminie Świdnica mają od kilku do kilkunastu lat. Pozbawione szyb i skorodowane przystanki nie spełniały swoich funkcji. Ich zły stan związany był nie tylko z upływem czasu, ale również z dewastacjami. – Systematycznie staramy się montować nowe wiaty, które w tym roku pojawiły się w sołectwach: Panków (2), Jakubów (2) oraz Bystrzyca Górna (1). Nowe przystanki mają estetyczną konstrukcję z lekkich stopów. Chronią pasażerów przed wiatrem, deszczem i słońcem. Liczmy, że nowe wiaty długo będą służyć mieszkańcom i nie staną się celem wandali, którzy do tej pory bezmyślnie niszczyli przystanki autobusowe – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

Jednocześnie Urząd Gminy zwraca się z prośbą do mieszkańców, którzy są lub byli świadkami niszczenia wiat przystankowych, o niezwłoczne telefoniczne zgłoszenie tego faktu na policję pod nr tel. 997 lub do dzielnicowych z terenu gminy Świdnica.

– Niestety nie ma sposobu na takie zachowanie. Jednak proszę wszystkich, aby zwracać szczególną uwagę kiedy ktoś niszczy nasze wspólne mienie – dodaje wójt gminy.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułRuszyli z ofensywą [VIDEO]
Następny artykułCo dla miasta? Przepytujemy kandydatów na prezydenta. Cz.2. [SPORT]