Strona główna Temat dnia Rysunki w bibliotece

Rysunki w bibliotece

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziców na wystawę rysunków Joanny Zagner – Kołat.

wystawa_biblioteka

Artystka jest wrocławianką i mieszka we Wrocławiu. Studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. Ilustruje książki dla dzieci, komiksy i opowiadania. Między innymi dla takich autorów jak W. Chotomska, J. Papuzinska, L. J. Kern czy B. Ostrowicka. Zrealizowała we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego serię książek edukacyjnych „Dydko i …” oraz oprawę plastyczną do portalu edukacyjnego o Polsce – www.kula.gov.pl. Zagner – Kołat współpracowała z czasopismami dla dzieci takimi jak:„Bluszczyk”, „Świerszczyk” czy „Miś”.

Zdobyła wiele nagród, m.in. Małego i Dużego Donga 2007 za książkę „Bery, gangster i góra kłopotów” Małgorzaty Strękowskiej-Zaręby oraz główną nagrodę Media Trendy i KTR za projekt portalu www.kula.gov.pl.

Przeprowadziła kilkaset warsztatów plastycznych i spotkań autorskich dla dzieci w całej Polsce, a jej prace brały udział w licznych wystawach w Polsce i poza granicami kraju.

Wernisaż zaplanowano na 26 września 2014 r na godz.: 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy, ul. Franciszkańska 18.

Poprzedni artykuł„Królowa studniówki” na scenie
Następny artykułJazzowe klimaty w Baszcie