Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Pół miliona dla sołectw

Pół miliona dla sołectw

0

To będzie już 6 rok z Funduszem Sołeckim w gminie Świdnica. W 2015 roku do dyspozycji 33 sołectw będzie ponad pół miliona złotych.

Narada sołtysów dot  budżetu sołeckiego (2)

Narada w sprawie funduszu sołeckiego

 W ramach funduszu sołeckiego na 2015 rok mieszkańcy 33 sołectw będą mogli wykorzystać 549 364,55 zł. W porównaniu z rokiem bieżącym kwota ta będzie wyższa o 27 018,55 zł.

 – Fundusze sołeckie są szansą dla wsi. Wszystkie działania związane z przedsięwzięciami funduszu sołeckiego pomnażają kapitał społeczny na wsi. Jest to wartość sama w sobie, bowiem pobudza oddolne inicjatywy, integruje społeczność lokalną i bardzo często jest impulsem do wielu kreatywnych pomysłów. Na przestrzeni ostatnich trzech lat możemy zauważyć, że fundusz służy poprawie warunków życia mieszkańców naszej gminy. Aż 30% wydatkowanych środków dotyczył utrzymania porządku i estetyki wsi. Kolejne 30% to przedsięwzięcia inwestycyjne tj. budowa chodników, oznakowanie dróg i ulic, doposażenie placów zabaw. Sołectwa w ramach posiadanych środków wspierają działania o charakterze sportowym i kulturalnym –  dodaje wójt gminy Teresa Mazurek.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułCo grają w kinie Cinema 3D?
Następny artykułNapad na… szalet