Strona główna Bez kategorii Pociągiem do Wrocławia będzie szybciej

Pociągiem do Wrocławia będzie szybciej

63

Trwa remont toru kolejowego prowadzącego ze stacji Świdnica Miasto do Jaworzyny Śląskiej. Pociągi pojadą szybciej jeszcze w tym roku. Ponadto PKP zapowiada remont nawierzchni na peronach, na których w końcu mają pojawić się ławki.

remont_PKP

Konsekwentnie poprawiamy stan linii z Jaworzyny do Świdnicy – to część trasy Świdnica – Wrocław. Prace remontowe toru nr 1 na trasie Świdnica Miasto – Jaworzyna Śląskiej prowadzone są od początku września –  mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe.

Prace według zapewnień PKP mają potrwać do końca listopada. Jest to naprawa główna 3 km toru. – Zasadnicze prace dotyczą toru, ale w zakres tych prac wchodzi także oczyszczenie rowów odwadniających, wycinka krzaków, oraz drobna naprawa na wiadukcie kolejowym – mówi Siemieniec i dodaje. – Zamknięcie wykorzystujemy także do innych prac na tym samym torze. To wymiana ok. 600 szt. podkładów betonowych. Poprawiona zostanie też krawędź peronu na przystanku osobowym w Bolesławicach Świdnickich. Te prace powinny się zakończyć w połowie listopada.

remont_PKP_2

Efektem prac ma być likwidacja ograniczenia  prędkości do 20 km/godz. i przywrócenie prędkości rozkładowej pociągów 90 km/godz. Pozwoli to skrócić czas przejazdu pociągu o kilka minut.

To nie koniec dobrych wiadomości. Po poprawkach technicznych peronu pierwszego, które miały miejsce w ubiegłym roku, PKP w kolejnych latach planuje znaczącą przebudowę peronów. Ponadto jeszcze w tym roku na peronach dworca Świdnica Miasto zostaną zamontowane ławki dla podróżnych.

tepe

Poprzedni artykułAwantura na sesji Rady Miejskiej w Świdnicy [FOTO/VIDEO]
Następny artykułPierwsze, historyczne zwycięstwo dziewczyn Polonii-Stali!