Strona główna Sport Inne Mistrzostwa judo w Żarowie

Mistrzostwa judo w Żarowie

0

Młodzi judocy z polskich i zagranicznych klubów sportowych po raz piąty zawalczą w Otwartych Mistrzostwach Judo rozgrywanych w Żarowie. Sportowy turniej, podobnie jak w poprzednich latach połączony zostanie z obchodami jubileuszu XIII-lecia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

 JUDO35

Tegoroczną, jubileuszową edycję honorowym patronatem obejmie Ambasada Japonii. – Nasza dyscyplina sportowa zyskała wielu sympatyków, a Żarów jest tego najlepszym przykładem. Tutaj trenują nawet przedszkolaki! Po cichu, liczę, że niektórym z nich uda się zrobić jeszcze wielką karierę sportową, tak jak Pawłowi Fajdkowi, ubiegłorocznemu mistrzowi świata, który przecież też jest żarowianinem. W poprzedniej edycji turnieju wystartowało blisko 320 sportowców z 28 klubów z Polski i Czech. Jako organizatorzy, mamy nadzieję, że w tym roku zwiększy się liczba uczestników i gości odwiedzających nasz turniej – mówi Miłosz Haber, trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Judoka Imbramowice.

Zawodników trenujących na sportowych matach spotkać będzie można na pierwszym wspólnym treningu, który zaplanowany został na piątek, 12 września, w godz. 18.00-20.00. Zgłoszenia zawodników i zawodniczek przyjmowane będą w formie elektronicznej przed turniejem. Więcej informacji można uzyskać u trenera Miłosza Habera, pod nr tel. 698 223 354. Mistrzostwa odbędą się w hali żarowskiego Gminnego Centrum Kultury i Sportu w sobotę, 13 września. Od pięciu lat niezmiennie organizatorami turnieju judo jest gmina Żarów, UKS Judoka Imbramowice, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

Poprzedni artykułDokument w roli głównej. „Okiem Młodych” rozpoczęte!
Następny artykułKomenda znów w remoncie