Strona główna Wydarzenia Świdnica Marek Michalak przyjacielem SP 315

Marek Michalak przyjacielem SP 315

4

Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, tym razem inaugurację nowego roku szkolnego świętował w swoim rodzinnym mieście. Najpierw odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, gdzie został serdecznie powitany przez dzieci i grono nauczycielskie, którym kieruje dyrektor Małgorzata Gryń-Chlebicka. Później odwiedził Szkołę Podstawową nr 315, gdzie równie serdeczne słowa powitania skierowała do Marka Michalaka dyrektor placówki Joanna Grębowska-Szpak.

MM315

Rzecznik złożył serdeczne życzenia uczniom i nauczycielom. Dzieciom życzył, by rozpoczynający się rok szkolny był dla nich fascynującą przygodą, a szczególnie ciepło powitał sześciolatki, dla których pierwszy dzień w szkole był nie lada przeżyciem.

– Świdnickie dzieci i młodzież zawsze chętnie odpowiadają na moje apele o podejmowanie inicjatyw, mających na celu promocję praw najmłodszych. Proszę, byście w tym roku w sposób szczególny uczcili 25. rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, najważniejszego międzynarodowego dokumentu, określającego prawa najmłodszych, a powstałego z inspiracji Polski – mówił Rzecznik.

Społeczności szkół nr 8 i nr 315 w dowód uznania aktywności na rzecz ochrony praw najmłodszych, przyznały Markowi Michalakowi zaszczytny tytuł „Przyjaciela Szkoły”. Wręczenie statuetek odbyło się w uroczystej oprawie podczas akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

Dziękując za to wyróżnienie w SP 315 Marek Michalak nawiązał do postaci papieża św. Jana Pawła II, który za szczególne nagrody uważał Order Uśmiechu i Statuetkę Dziecięcej Nagrody Serca. Rzecznik przypomniał, że tą drugą nagrodą wyróżnionych jest dwoje obecnych na sali gości – cukiernik Eugeniusz Kempa i radna Beata Moskal-Słaniewska. Jednocześnie gorąco pogratulował szkolnej społeczności wyboru patrona i życzył wielu sukcesów w działaniach, przygotowujących szkołę do nadania imienia.

W Szkole Podstawowej nr 315 w inauguracji 1 września uczestniczyli również m.in.: Poseł na Sejm RP Teresa Świło, Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty Małgorzata Sandecka, Prezydenta Miasta Świdnica Wojciech Murdzek, Przewodnicząca Rady Miejskiej Joanna Gadzińska oraz radni Adam Markiewicz i Wojciech Kielka, a także szefowe nauczycielskich związków zawodowych – Jolanta Kornel i Aleksandra Szukała-Woźniak i dyrektor Departamentu Edukacji UM Świdnica – Tadeusz Niedzielski.

Poprzedni artykułPogoda nie przeszkodziła koszykarzom [FOTO]
Następny artykułBulodrom w Kasprowiczu