Strona główna Sport Lekkoatletyka Lekkoatletyczne zmagania na stadionie Zawiszów

Lekkoatletyczne zmagania na stadionie Zawiszów

0

Szkolną ligą lekkoatletyczną świdniccy gimnazjaliści zainaugurowali sportową rywalizację w ramach “Współzawodnictwa szkolnego 2014/2015”. Zawody organizowane tradycyjnie przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbyły się 22 września od godz.11.00 na stadionie Zawiszów przy SP 1.

 osir1

Przy niezbyt przychylnej aurze rozegrano siedem konkurencji: cztery biegowe i trzy techniczne. Reprezentacje składające się z piętnastu reprezentantów danego gimnazjum zdobywało indywidualnie punkty przeliczone z osiągniętych rezultatów. Suma dwunastu najlepszych wyników dawała końcowy wynik drużyny. Najlepsze zespoły awansowały do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 25 września we Wrocławiu.

Klasyfikacja drużynowa /z punktacją do współzawodnictwa/:

 

Dziewczęta

1. Gimnazjum nr 1 – 886 pkt  /6 pkt/

2. Gimnazjum nr 4 – 711 pkt  /4 pkt/

3. Gimnazjum nr 2 – 550 pkt  /3 pkt/

4. Gimnazjum nr 3 – 495 pkt  /2 pkt/

Chłopcy

1. Gimnazjum nr 4 – 895 pkt  /6 pkt/

2. Gimnazjum nr 1 – 782 pkt  /4 pkt/

3. Gimnazjum nr 3 – 714 pkt  /3 pkt/

4. Gimnazjum nr 2 – 527 pkt  /2 pkt/

 

Pełna klasyfikacja indywidualna

 

Gimnazjum nr 1 – dziewczęta

 

100m

– Małgorzata Toroń – 13,9 /110 p/

– Julia Furmankiewicz – 17,2 /39 p/

– Ula Nowak – 15,8 /64 p/

300m

– Weronika Iwańczyszyn – 55,1 /66 p/

– Wiktoria Turek – 54,3 /70 p/

– Iga Bystrzycka – 56,7 /59 p/

600m

– Katarzyna Całka – 2.11,62 /58 p/

– Hanna Wis – 2.10,08 /60 p/

– Paulina Jewiarz – 2.06,16 /67 p/

Skok w dal

– Katarzyna Grędzińska – 4,08 /79 p/

– Natalia Łużna – 3,71 /61 p/

Pchnięcie kulą /3 kg/

– Oliwia Moczadłowska – 9,86 /129 p/

– Hanna Bieżyńska – 6,70 /28 p/

Sztafeta 4x100m

– Toroń, Nowak, Furmankiewicz, Łużna – 60,20 /63 p/

 

Gimnazjum nr 2 – dziewczęta

 

100m

– Judyta Kowalik – 18,66 /21 p/

– Zuzanna Antoniak – 16,7 /47 p/

300m

– Ola Bizoń – 59,7 /47 p/

– Julia Augustyn – 58,5 /51 p/

– Wiktoria Bończak – 60,3 /44 p/

600m

– Ewelina Góra – 2.19,20 /44 p/

– Nikola Gółkowska – 2.40,20 /12 p/

– Natalia Szczepek – 2.13,28 /55 p/

Skok w dal

– Natalia Kuc – 3,92 /71 p/

– Sabia Staśkiewicz – 3,84 /76 p/

Pchnięcie kulą /3 kg/

– Hanna Staroojciec – 7,36 /47 p/

Sztafeta 4x100m

– Kuc, Chojecka, Bizoń, Antoniak – 63,90 /44 p/

Gimnazjum nr 3 – dziewczęta

 

100m

– Katarzyna Kołtunowicz – 16,4 /52 p/

– Wiktoria Widła – 16,7 /47 p/

– Julia Kalinowska – 17,2 /39 p/

300m

– Julia Białobrzeska – NK

– Weronika Kulczyk – 53,3 /75 p/

 

600m

– Julia Morąg – 2.01,94 /75 p/

– Wiktoria Jankowska – 2.13,20 /55 p/

– Anna Przerwa – 3.05,07 /0 p/

 

Pchnięcie kulą /3 kg/

– Angela Piekarz – 7,04 /37 p/

– Oliwia Kutyba – 7,03 /37 p/

– Aleksandra Kaszewska – 6,60 /26 p/

Sztafeta 4x100m

– Kołtunowicz, Widła, Frankowska, Kalinowska – 65,20 /38 p/

Gimnazjum nr 4 – dziewczęta

 

100m

– Roksana Grodowska – 16,8 /46 p/

– Sylwia Simlat – 15,9 /62 p/

– Karolina Skalska – 16,9 /44 p/

300m

– Natalia Wlazło – 56,5 /59 p/

– Róża Karniej – 56,4 /60 p/

– Berenika Fedak – 53,7 /73 p/

600m

– Oliwia Kwiatek – 2.12,78 /55 p/

– Magdalena Kalinowska – 2.08,74 /63 p/

Skok w dal

– Adriana Czerniak – 3,92 /71 p/

– Weronika Szaradowska – 3,76 /63 p/

– Eliza Ostrowska – 3,81 /66 p/

 

Pchnięcie kulą /3 kg/

– Agnieszka Serdyńska – 6,77 /30 p/

Sztafeta 4x100m

– Grodowska, Simlat, Szaradowska, Skalska – 63,00 /49 p/

 osir2

Gimnazjum nr 1 – chłopcy

 

100m

– Mikołaj Mazij – 14,0 /54 p/

– Damian Kapoj – 14,6 /39 p/

– Dawid Kalinin – 13,5 /67 p/

 

300m

– Michał Podolak – 45,9 /78 p/

– Piotr Florian – 47,0 /72 p/

– Krzysztof Kotowicz – 46,8 /73/

1.000m

– Michał Dylewicz – 3.13,80 /76 p/

– Jakub Jęczmień – 3.19,99 /67 p/

Skok w dal

– Maciej Dyda – 4,79 /65 p/

– Mateusz Hasek – 4,60 /58 p/

Pchnięcie kulą /5 kg/

– Szymon Krząstek – 8,58 /54 p/

Sztafeta 4x100m

– Mazij, Kapoj, Kalinin, Podolak – 53,80 /79 p/

Gimnazjum nr 2 – chłopcy

 

100m

– Brajan Wojewoda – 13,5 /67 p/

– Damian Dzimira – 12,9 /87 p/

300m

– Kevin Nowakowski – 46,9 /73 p/

– Michał Żurek – 53,3 /42 p/

1.000m

– Damian Kucharski – NK

– Robert Grodek – 4.19,14 /9 p/

Pchnięcie kulą /5 kg/

– Kacper Kuriata – 9,44 /71 p/

– Michał Sroka – 9,02 /64 p/

– Jakub Wasilenia – 9,00 /63 p/

Sztafeta 4x100m

– Żurek, Wojewoda, Dzimira, Nowakowski – 57,80 /51 p/

Gimnazjum nr 3 – chłopcy

 

100m

– Piotr Miński – 14,0 /54 p/

– Paweł Starosta – 14,4 /44 p/

– Dawid Torbus – 14,3 /47 p/

 

300m

– Jakub Marcinkowski – 43,3 /91 p/

– Wojciech Pinkos – 47,7 /69 p/

 

1.000m

– Rafał Kulon – 3.29,40 /56 p/

– Adam Chmiel – 3.20,73 /67 p/

– Jakub Matlęga – 3.32,93 /51 p/

 

Skok w dal

– Maciej Kurnicki – 4,70 /62 p/

– Patryk Stabrawa – 4,30 /48 p/

 

Pchnięcie kulą /5 kg/

– Adrian Trzpil – 6,62 /49 p/

– Dominik Charyk – 8,68 /56 p/

– Wojciech Kryśpiak – 7,58 /34 p/

Sztafeta 4x100m

– Torbus, Marcinkowski, Starosta, Pinkos – 55,20 /69 p/

 

Gimnazjum nr 4 – chłopcy

 

100m

– Mateusz Gładysz – 12,4 /105 p/

– Daniel Orzechowski – 13,2 /77 p/

300m

– Wojtek Kurzeja – 42,2 /101 p/

– Maciej Podgórski – 41,2 /113 p/

1.000m

– Szymon Krupczak – 3.09,60 /82 p/

– Damian Myszkowski – 3.11,50 /79 p/

– Maciej Mazanka – 3.13,38 /77 p/

Skok w dal

– Szymon Kopacz – 4,64 /60 p/

– Karol Paździora – 4,42 /52 p/

Pchnięcie kulą /5 kg/

– Dawid Hliwa – 6,39 /16 p/

Sztafeta 4x100m

– Gładysz, Orzechowski, Kurzeja, Podgórski – 50,30 /115 p/