Strona główna Bez kategorii Kolejny debiutant na rynku usług

Kolejny debiutant na rynku usług

4

Marta Trzeciak laureatka Debiutu Gospodarczego prowadzi „Friendly-Fizjo” –  gabinet fizjoterapeutyczny dla dzieci i młodzieży. W środę, 17 września firmę świdniczanki odwiedził prezydent Świdnicy. 

 Marta Trzeciak3Marta Trzeciak, ubiegłoroczna laureatka Debiutu Gospodarczego

W nowo otwartym gabinecie prowadzę badania postawy. Dzięki zakupionym sprzętom mogę dokładnie zdiagnozować wady i zacząć rehabilitację – mówi laureatka, która w ramach konkursu Debiut Gospodarczy otrzymała z Urzędu Miejskiego 15 tysięcy złotych dofinansowania. – Pani Marta Trzeciak łączy swoje zainteresowania z działalnością na rzecz zdrowia młodych świdniczan. Życzę, by ten Debiut Gospodarczy  był udany, a w ślad za tym poszła zachęta, że warto realizować swoje pasje i zainteresowania. Dobre pomysły mogą liczyć na nasze wsparcie – mówił Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Gabinet „Friendly-Fizjo”, oferujący usługi z zakresu diagnostyki i leczenia wad postawy oraz zaburzeń psychoruchowych u dzieci i młodzieży, mieści się przy ulicy Kolejowej w Świdnicy.

***

Ty tez możesz spróbować sił w biznesie. Do 30 września przyjmowane będą zgłoszenia w ramach konkursu „Debiut gospodarczy”. Konkurs promuje przedsiębiorczość i młodych ludzi z ciekawym pomysłem na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Zainteresowani będą mieć więcej czasu na przygotowanie swoich projektów. Pula nagród finansowych – 60 tys. zł przeznaczona przez miasto jest wzbogacona o nagrody rzeczowe od sponsorów.

Uczestnikami konkursu „Debiut Gospodarczy” mogą być osoby, które w dniu przystępowania do konkursu:

ukończyły 18 lat, a nie przekroczyły 30. roku życia,
nie pozostają w stosunku pracy, zarówno zarejestrowane, jak i niezarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy,
po raz pierwszy uruchamiają działalność gospodarczą,
będą prowadziły działalność gospodarczą na terenie Gminy Miasto Świdnica i będą składać roczne rozliczenie do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Świdnicy, który będzie właściwym organem do spraw rozliczeń w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.

Rekrutację podzielono na dwa etapy:

Etap I – przyjmowanie i weryfikacja zgłoszeń
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie zobowiązane są do złożenia kompletu prawidłowo wypełnionych dokumentów:

zgłoszenia uczestnictwa w „Programie pod nazwą Debiut Gospodarczy”,
informacje przedstawiane przy ubieganiu się o pomoc de minimis,
regulaminu konkursu /każda strona powinna być zaparafowana/.

Dokumenty rekrutacyjne należy składać do 30 września 2014 r. w zamkniętej kopercie za pośrednictwem poczty/kuriera na adres:

Urząd Miejski w Świdnicy
ul. Armii Krajowej 49
58-100 Świdnica

lub dostarczyć osobiście do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego (pok. 1a, parter) od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30 z dopiskiem „Debiut Gospodarczy 2014”.

Etap II – rozmowy rekrutacyjne
Rozmowy rekrutacyjne z uczestnikami konkursu przeprowadzane będą przez doradców zawodowych partnera programu oraz jednego członka Komisji Konkursowej. Rozmowy dotyczyć będą m. in. motywów ubiegania się danej osoby o udział w programie, oceny predyspozycji do prowadzenia działalności gospodarczej, oceny doświadczenia zawodowego, dodatkowych kwalifikacji, oceny pomysłu na biznes np. pod kątem realności i trwałości.

Nagrody:

ufundowane przez Miasto Świdnica – łączna pula nagród finansowych 60 tys. zł,
ufundowane przez DASE S.A.:
o 10 tys. zł netto rabatu na wynajem lokalu potrzebnego do prowadzenia działalności w nieruchomości położonej w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 17. Zwycięzca lub zwycięzcy mogą wynająć lokal z 99-proc. rabatem. Nagroda do wykorzystania w okresie 12 miesięcy od podpisania umowy;
o kampania reklamowa dla zwycięzcy/zwycięzców o łącznej wartości 10 tys. zł netto w mediach należących do DASE S.A.: tygodnik „Świdnica Fakty” i portal swidnicafakty.pl oraz hhzone.pl.
ufundowane przez Telewizję Sudecką – dla laureatów dwutygodniowa reklama – wartość nagród 6.000 zł,
ufundowane przez portal Swidnica24.pl – dla trzech laureatów pakiety reklamowe o wartości 1.000 zł każdy do wykorzystania na łamach portalu – wartość nagród 3.000 zł,
ufundowane przez portal DwieSzpilki.pl – dla laureatów półroczna reklama w serwisie,
ufundowane przez Kancelarię Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska:
o dla wszystkich uczestników, którzy zakwalifikowali się do II etapu rekrutacji pierwsza bezpłatna porada prawna w siedzibie kancelarii, w ramach której udzielone zostanie kompleksowe doradztwo prawno-podatkowo-księgowe związane z rozpoczęciem prowadzenia działalności. Dodatkowo 10 proc. rabatu na usługi prawne oraz księgowe w przypadku zlecenia konkretnych działań;
o dla laureatów konkursu pierwsza bezpłatna porada prawna w siedzibie Kancelarii, przygotowanie całej dokumentacji związanej z rejestracją działalności, a ponadto bezpłatne doradztwo prawne przez okres 12 miesięcy w wymiarze 3 godzin miesięcznie. Dodatkowo 10 proc. rabatu na usługi księgowe.

Szczegóły dotyczące konkursu i niezbędne dokumenty można znaleźć w zakładce um.swidnica.pl/pages/biznes/debiut-gospodarczy.php

Poprzedni artykułPocisk w warzywach
Następny artykułDoświadczenie wzięło górę [FOTO]