Strona główna 112 Kolejne dwie „dziuple” w Świdnicy

Kolejne dwie „dziuple” w Świdnicy [FOTO]

12

Policjanci ze Świdnicy i Wrocławia zlikwidowali „dziuplę” samochodową przy ulicy Stęczyńskiego Świdnicy. W trakcie sprawdzenia pomieszczeń magazynowych oraz garażu i miejsca zamieszkania jednego z zatrzymanych, policjanci zabezpieczyli pięć aut wartości blisko 130 tys. zł skradzionych podczas ostatnich wakacji na terenie Dolnego Śląska. Zatrzymano dwóch mieszkańców Świdnicy – informuje Robert Topolski z KPP w Świdnicy.

 dziupla 2

Policjanci Wydziału Kryminalnego ze Świdnicy i Wrocławia zatrzymali dwóch mieszkańców Świdnicy w wieku 22 i 38 lat podejrzanych o posiadanie pojazdów pochodzących z kradzieży dokonanych na terenie Świdnicy, Dzierżoniowa i Wrocławia.    W wyniku przeprowadzonego przeszukania wynajmowanych przez zatrzymanych pomieszczeń magazynowych w Świdnicy ujawniono i zabezpieczono częściowo zdemontowane cztery pojazdy marki Audi A3 (2 auta), BMW 520, BMW 525 skradzionych z terenu Świdnicy, Dzierżoniowa i Wrocławia w dniach 12 i 16 września br. Zabezpieczono również pojazd marki Volkswagen Golf IV z przerobionymi cechami identyfikacyjnymi oraz podzespoły pochodzące z innego samochodu Marki Volkswagen Golf IV skradzionego na terenie Wrocławia w dniu 05 lipca br. Zatrzymanych, po wykonaniu czynności osadzono w    policyjnym areszcie w Świdnicy. Według wstępnych szacunków wartość odzyskanych pojazdów to blisko 130 tys. zł. Jeden z pojazdów marki BMW 525 (skradziony 16.09.2014 r. we Wrocławiu) po wykonaniu niezbędnych czynności policyjnych przekazano właścicielowi.

19 września  sąd zastosował wobec obydwu sprawców dozór policyjny oraz poręczenia majątkowe. Przestępstwo kradzieży i paserstwa zagrożone są karą do 5 lat, natomiast za włamanie i kradzież mienia grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Info i zdjęcia KPP w Świdnicy

 

Poprzedni artykułZarzecze zaprasza do zabawy
Następny artykułRozpoczęły się zawody Strzegom Autumn Show