Strona główna Kultura Klasyka opery w Cinema 3D

Klasyka opery w Cinema 3D

0

Historia pięknej kurtyzany za sprawą Aleksandra Dumasa (syna) w po łowie XIX wieku poruszyła serca paryżanek. Potem stała się lekturą obowiązkową w całej Europie. Operowa wersję „Damy Kameliowej” będzie można obejrzeć już w sobotę, 13 września, w Świdnicy

OPERA-LED 768x384

Na podstawie tej powieści jeden z najsłynniejszych kompozytorów tamtych czasów, mistrz opery Giuseppe Verdi, stworzył dzieło „La Traviata” „Traviata” to po włosku „zbłąkana”. Niestety, premiera w Wenecji w 1852 roku okazała się fiaskiem. Z powodów obyczajowych początkowo z trudem zdobywała zwolenników. Dziś „Traviatę” uznaje się za najlepszą i najpiękniejszą operę Verdiego. Duże walory ma tekst libretta, którego autorem jest Francesco Piave. Ten piękny spektakl dzięki projektowi Klasyka Opery w Kinie możemy obejrzeć w Cinema 3D już w najbliższą sobotę, 13 września, o godz. 20.00. Bilety są jeszcze dostępne.

Dodatkowym atutem jest miejsce wystawienia – za sprawą kamer znajdziemy się w samym środku Opery w Paryżu –jednej z najpiękniejszych oper świata.

A już w październiku, dokładnie 16, w czwartek, połączenie na żywo i bezpośredni przekaz z Paryża. Tym razem „Aida”.

Poprzedni artykułUtonął w miejskim stawie
Następny artykułCzyj to pies? [AKTUALIZACJA]