Strona główna Wydarzenia Świdnica Głośny doping uczniów ze Świdnicy

Głośny doping uczniów ze Świdnicy

0

„Byliśmy, widzieliśmy i zaniemówiliśmy…” w tych trzech słowach można byłoby streścić wyjazd gimnazjalistów z „Trójki” na mecz do Warszawy, gdyby nie fakt, że był to wyjazd na Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn.

MŚ

30 sierpnia dwudziestoosobowa grupa wraz z opiekunami wyruszyła do stolicy, by kibicować biało – czerwonym. Wspaniała telewizyjna relacja z otwarcia imprezy oraz meczu Polska – Serbia gaśnie przy ogromie emocji towarzyszących wizycie na Stadionie Narodowym. Od momentu wejścia na arenę wyczuć można było atmosferę niezwykłości. Tłumy kibiców w barwach narodowych, okrzyki, wiwaty, śpiew i uśmiech na twarzy każdego, bez wyjątku. A potem występy artystyczne Cleo, Margaret i bardzo ważne słowa Piotra Gruszki „Jestem dumny, że jestem Polakiem!”. Stadion na chwilę zamarł, a potem euforia, której nikt się nie wstydził. I jeszcze wyrwany z serc, nie z gardeł, Mazurek Dąbrowskiego. To na pewno był nie tylko artystyczno-sportowy, ale także historyczny moment.

MŚ_2

Uczniowie Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy wyjechali do Warszawy dzięki temu, że szkoła uczestniczy w ministerialnym programie Siatkarskich Ośrodków Sportowych. Przejazd do stolicy został natomiast opłacony przez sponsora pozyskanego przez dyrektora szkoły.

Już w czwartek i sobotę 4 i 6.09.2014r. dwie grupy, każda po 50 osób, pojedzie do Wrocławia na kolejne mecze MŚ. Tym razem wielkie serce okazała nam Fundacja Doroty Świeniewicz. Siatkarka jest przyjacielem szkoły i wierzy w sukcesy młodzieży trenującej w świdnickim Gimnazjum nr 3.

Poprzedni artykułBulodrom w Kasprowiczu
Następny artykułZ tasakiem na sąsiada