Strona główna Temat dnia Ekumenicznie na otwarciu biura poselskiego

Ekumenicznie na otwarciu biura poselskiego [FOTO]

11

To prawdopodobnie ostatnie takie spotkanie. Niewielki gabinet i jeszcze mniejszy przedpokój sprawiły, że obok siebie usiedli i stanęli rywale w zbliżających się wyborach samorządowych. Na otwarcie najmniejszego ze wszystkich dotychczasowych (a jest ich w Świdnicy już cztery) biur poselskich był prawdziwy tłum i nikt nie przegapił okazji, by się pokazać. Gospodarz Robert Jagła, od 27 sierpnia poseł RP z ramienia Platformy Obywatelskiej, miał powody do zadowolenia.

biuro RJ gł

Jagła podobnie jak Teresa Świło objął mandat po rezygnacji dotychczasowego posła Platformy. W ławach sejmowych na ostatnie nieco ponad rok zastąpił Jakuba Szulca, który zrezygnował po otrzymaniu atrakcyjnej propozycji biznesowej. Teresa Świło, która swoje biuro poselskie otwierała w kwietniu, mogła dzisiaj poczuć ukłucie zazdrości. Na otwarciu biura Roberta Jagły przy Rynku 1 A, gdzie wynajął dwa malutkie pomieszczenia, gości była ponad setka. Stawili się wszyscy parlamentarzyści PO, którzy urzędują także w Świdnicy: posłanki Katarzyna Mrzygłocka, Teresa Świło, Agnieszka Kołacz Leszczyńska i senator Wiesław Kilian. Obecni byli członek zarządu województwa Zbigniew Szczygieł, prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, starosta Zygmunt Worsa, wicestarosta Alicja Synowska. Jak w rozmowie ze Swidnica24.pl zauważył gość szczególny otwarcia, Jacek Protasiewicz, przewodniczący dolnośląskiej PO, sytuacja była niecodzienna. – Fakt, ze na tym otwarciu spotkali się nawet przyszli rywale i uczestniczyli zgodnie w tym drobnym święcie świadczy o tym, że można współpracować niezależnie od barw. I to nam przyświecało również, gdy zawieraliśmy porozumienie z komitetem Rafała Dutkiewicza i tutaj w Świdnicy, ze Wspólnotą Samorządową Wojciecha Murdzka – stwierdził. W duchu porozumienia przemawiał także poseł Robert Jagła, który z kolei zapowiedział, ze równie mocno w parlamencie będzie zabiegał o wsparcie dla Świdnicy i Wałbrzycha.

Robert Jagła jest szefem struktur powiatowych PO w Świdnicy, członkiem zarządu regionu partii. Był dyrektorem biura posła Zbigniewa Chlebowskiego. Swoja funkcję w sejmie sprawuje społecznie, nadal pozostając prezesem Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

/asz/

Poprzedni artykułRusza kolejny turniej im. Tadeusza Ząbka
Następny artykułNajpierw porządki, potem żołnierskie prezentacje