Strona główna Sport Piłka ręczna Drugi triumf z rzędu ŚKPR-u

Drugi triumf z rzędu ŚKPR-u

0

Piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica zanotowali drugą wygraną z rzędu, a pierwszą odniesioną w tym sezonie przez własną publicznością w rozgrywkach I ligi. W meczu 3. kolejki drużyna Krzysztofa Terebuna pokonała w hali na osiedlu Zawiszów beniaminka rozgrywek KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 29:27.

skpr-olimp

Rywale zmontowali bardzo ciekawy skład z wieloma zawodnikami z przeszłością na parkietach PGNiG Superligi. Fachowcy typują tę drużynę do roli czarnego konia. Być może tak będzie, ale póki co beniaminek poniósł trzecią porażkę z rzędu i jako jedyny w lidze nie zdobył jeszcze punktu. Z kolei ŚKPR wygrał drugi mecz rzędu, bo przypomnijmy, że przed tygodniem przywiózł komplet punktów z Zielonej Góry. Podobnie, jak mecz z akademikami i premierowe starcie z Ostrovią, mecz z KSZO był niezwykle dramatyczny, a losy pojedynku ważyły się niemal do ostatnich sekund.

– Tak jak tydzień temu w Zielonej Górze pozwoliliśmy się dojść przeciwnikom w końcówce. Gdybyśmy wcześniej wykorzystali swoje szanse wygralibyśmy wyżej i pewniej, ale przez nieskuteczność mecz mógł się skończyć różnie – mówił po meczu opiekun ŚKPR-u Krzysztof Terebun.

W newralgicznych momentach mylili się również rywale. W sumie w tej klasycznej grze nerwów więcej zimnej krwi zachowali świdniczanie. W końcówce sprawy w swoje ręce wziął Patryk Rogaczewski. Młody lewoskrzydłowy skutecznie wykończył trzy kolejne kontry i przypieczętował zwycięstwo. Wcześniej mecz miał różne fazy. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W drugiej części do bramki KSZO zaczął regularnie trafiać Damian Karpiński i świdniczanie odskoczyli na 22:19 w 45. minucie. W 52. minucie po bramce Mateusza Piędziaka było już 25:21, ale w końcówce nie zabrakło emocji, bo goście zdołali się zbliżyć na 26:25.

ŚKPR Świdnica – KSZO Ostrowiec Św. 29:27 (14:14)

ŚKPR: Potocki, Bajkiewicz, Gil – K. Rogaczewski 7, Piędziak 6, P. Rogaczewski 5, Karpiński 4, Misiejuk 3, Krzaczyński 2, Węcek 1, Chaber 1, Czerwiński, W. Makowiejew, Motylewski

KSZO: Drabik, Szewczyk – T. Pomiankiewicz 11, Afanasjev 4, Wojkowski 3, Fugiel 2, Kalita 2, Świeca 2, Jeżyna 1, Jamioł 1, Biskup 1, R. Pomiankiewicz