Strona główna Bez kategorii Chętni do odnowienia Parku Centralnego

Chętni do odnowienia Parku Centralnego

2

Pięć firm zgłosiło oferty do przetargu na rewitalizację Parku Centralnego w Świdnicy. Miasto na realizację I etapu chce przeznaczyć maksymalnie 7,72 miliona złotych. 

Park Centralny wizualizacja Czora&Czora4

Wizualizacja jednej z fontann

– Oferenci zaproponowali za wykonanie I etapu przebudowy Parku Centralnego od 4,59 mln zł do 7,66 mln zł.  Do autorów dwóch najniższych ofert wysłaliśmy zapytanie, czy nie mamy do czynienia z rażąco niską ceną i czy rzeczywiście będą w stanie wykonać zadanie. Szacujemy, że finalnego wykonawcę poznamy na przełomie września i października – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy.

I etap przewiduje całkowitą zmianę wyglądu centralnej części największego założenia parkowego w Świdnicy – od hali sportowej do zabytkowego mostu. Na głównej alei zostaną położone kamienne płyty i tutaj powstaną 3 fontanny – jedna centralna w zabudowie i 2 „posadzkowe”. Gruntowny remont przejdą wszystkie alejki. Część z nich będzie żwirowa. Modernizacja zakłada również wyburzenie zdewastowanej kajakarni. W tym miejscu powstanie mini amfiteatr. W parku zostanie wymienione oświetlenie, instalacje kanalizacyjne i wodne. Przewidziane są nowe nasadzenia roślin. Będą także nowe ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i stoliki do gry w szachy. Prace mają się zakończyć 30 czerwca 2015 roku.

/red./

Poprzedni artykułŚwidniccy policjanci mają oko!
Następny artykułZarób kasę, pomóż zwierzętom