Strona główna Bez kategorii Bezpiecznie w drodze do szkoły

Bezpiecznie w drodze do szkoły

2

Już 16 września ponad 200 uczniów świdnickich szkół podstawowych na zaproszenie Galerii Świdnickiej będzie uczestniczyło w specjalnie przygotowanych prelekcjach i pokazach.  „Bezpieczny powrót do szkoły” obejmie m.in. spotkanie z funkcjonariuszami policji i straży pożarnej, konkursy i quizy tematyczne oraz trening systemu samoobrony Krav Maga. W prezencie od Galerii Świdnickiej uczestnicy akcji otrzymają również kilkaset tematycznych upominków.

 al. Niepodległośći2

Zdjęcie ilustracyjne

Akcja rozpocznie się o  godz. 9:00 spotkaniem prowadzonym przez funkcjonariuszy KPP w Świdnicy. Następne świdnicka straż pożarna wprowadzi młodych ludzi w zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy. Nie zabraknie zadań praktycznych, związanych z  kształtowaniem nawyków prawidłowego poruszania się po drogach. Trening samoobrony, który poprowadzi wykwalifikowany trener ze Szkoły Krav Magi „Be safe” będzie okazją do nauki rozpoznawania zagrożeń oraz skutecznego reagowania w sytuacjach niebezpiecznych. Eventowi towarzyszyć będą atrakcje uzupełniające w formie krótkich pokazów i konkursów. Całe wydarzenie potrwa do godziny 14:00.

 – Chcemy aktywnie wspierać młodzież w kształtowaniu dobrych nawyków, tym bardziej gdy możemy połączyć edukację z zabawą. Cieszę się, iż do akcji przyłączyli się funkcjonariusze policji i straży pożarnej oraz trener Krav Magi. Z myślą o codziennym bezpieczeństwie dzieci, ufundowaliśmy dla nich kilkaset odblaskowych upominków – mówi Beata Moskal-Słaniewska, manager ds. marketingu Galerii Świdnickiej.

Poprzedni artykułBielawianka obdarta z jakichkolwiek nadziei [FOTO]
Następny artykułJakie oferty na Targach Pracy?